Liga hiszpańska. 35. kolejka

Barcelona wygrała z Alaves na jego stadionie i zachowała szanse na start w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do elitarnych rozgrywek zakwalifikują się cztery najlepsze zespoły.

Decydującego o wygranej Katalończyków gola strzelił Marc Overmars. W 17. minucie Holender minął dwóch obrońców i mając przed sobą już tylko bramkarza Martina Herrerę, posłał piłkę do siatki.

Po zdobyciu prowadzenia Barcelona cofnęła się do defensywy. Gospodarze mieli kilka znakomitych okazji, ale Javi Moreno i Norweg Dan Eggen strzelali niecelnie. Alaves, które w środę po dramatycznym spotkaniu uległo w finale Pucharu UEFA 4:5 Liverpoolowi, przez trzy ostatnie minuty grało w dziesiątkę. Czerwoną kartkę zobaczył Rumun Cosmin Contra.

Alaves może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do Pucharu UEFA. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek zajmuje dziewiątą pozycję.

Valencia, która w środę gra w Mediolanie z Bayernem w finale Ligi Mistrzów, dopiero w 90. minucie pokonała Athletic Bilbao. Decydującego gola strzelił z rzutu karnego Zlatko Zahović.

Wyniki 35. kolejki

Valencia - Athletic Bilbao 1:0 (0:0): Zahović (90., karny)

Alaves - Barcelona 0:1 (0:1): Overmars (17.)

Celta - Numancia 1:1 (0:0): Lopez (77., karny) - Rosu (66.)

Valladolid - Racing 1:1 (1:0): Txema (21., sam.) - Rushfeldt (88.)

Real Sociedad - Malaga 4:0 (2:0): Idiakez (4.), De Paula (35.), Chochłow (48.), Tayfun (90.)

Espanyol - Mallorca 0:1 (0:1): Luque (19.)

Osasuna - Las Palmas 3:3 (1:1): Rosado (3.), Gerardo (60., karny, 68.) - Guoyre (16.), Goznalez (56., 79., z karnych)

Oviedo - Deportivo 2:3 (0:2): Jaime (54.), Pacheco (70.) - Tristan (16., 21., 58.)

Rayo Vallecano - Real Madryt 0:1 (0:1): Guti (39.).

1. Real 35 73 73-38

2. Deportivo 35 67 67-42

3. Valencia 35 62 52-29

4. Mallorca 35 62 49-39

5. Barcelona 35 59 75-52

6. Celta 35 52 48-48

7. Malaga 35 50 55-55