Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zapowiedzi 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy

Dyskobolia Grodzisk Odra Wodzisław

(9. miejsce w tabeli/31 punktów) (13./27 pkt.)

Mecz o 16.30

Każda passa kiedyś się kończy. W tym roku klub z Grodziska poprzestał na pięciu meczach bez porażki - rok temu było dziesięć. Ale 13 punktów w pięciu meczach wystarczy chyba do utrzymania. Czy teraz zmobilizuje się, by przeszkodzić w tym Odrze? Kto wygra? Nikt. Dlaczego? Typowanie wyników w polskiej lidze na kilka kolejek przed końcem sezonu to strzelanie na oślep. Zdarzyć się może wszystko. W Grodzisku faworytem będzie Dyskobolia, ale nikt się nie zdziwi, jeśli wygra Odra. Dlatego będzie remis.

Jesienią 1:2: Kłosiński - Rasiak, Ruta.

Wisła Kraków Śląsk Wrocław

(1./55 pkt.) (14./26 pkt.)

Mecz o 17

Janusz Wójcik, trener Śląska, obiecał prezesowi Januszowi Cymankowi, że w meczach z Wisłą i Legią wywalczy przynajmniej trzy punkty. Jeśli pod Wawelem nie "zagotowały" się głowy po wygranej w Katowicach i porażce Legii ze Stomilem, wrocławianom ciężko będzie osiągnąć sukces. Kto wygra? Wisła. Dlaczego? Bo jest przynajmniej o klasę lepsza niż Śląsk, w którym pierwszoligowy poziom prezentuje na pewno tylko jeden zawodnik - bramkarz Szamotulski. W Krakowie mocno się napracuje, ale nie uchroni wrocławian od porażki.

Jesienią 1:0: Niciński.

Ruch Radzionków Polonia Warszawa

(4./40 pkt.) (11./29 pkt.)

Mecz o 17

W czterech ostatnich meczach piłkarze Ruchu zdobyli dziesięć punktów. W meczach z nimi formę stracił nagle: Widzew, Górnik, Pogoń i Odra. Czy to samo będzie z Polonią, dla której dobrym wytłumaczeniem będzie finał Pucharu Polski z Górnikiem (pierwszy mecz już w następną środę)? Kto wygra? Nikt. Dlaczego? Dla Polonii przegrana w Radzionkowie to byłby wstyd. Po co narażać się na jakieś podejrzenia?

Jesienią 1:2: Jakubiak 2 - Waluś.

Zagłębie Lubin Stomil Olsztyn

(6./34 pkt.) (24./28 pkt.)

Mecz o 17

Wiosną w naszej lidze zaczynają dziać się różne rzeczy. Śmieszne, straszne, dziwne. A Lubin jest miejscem, gdzie zdarzyć się może wszystko. Zobaczymy, czy Stomil będzie na fali wznoszącej po zwycięstwie z Legią. Kto wygra? Zagłębie. Dlaczego? Ale tylko w wypadku, jeśli o wyniku decydować będą umiejętności piłkarskie.

Jesienią 3:1: Podbrożny 2, Klimek - Holc (karny).

Orlen Płock Ruch Chorzów

(16./22 pkt.) (8./32 pkt.)

Mecz o 17.30

Po wygranej we Wrocławiu Orlenowi nie zgasła jeszcze iskierka nadziei na utrzymanie. Ale po meczu z Ruchem płocczan czekają spotkania z Amicą, Wisłą, Legią i Zagłębiem... Aby zachować szansę, trzeba pokonać Ruch, który do poprzedniej kolejki nie przegrał siedmiu kolejnych meczów. Kto wygra? Orlen. Dlaczego? Liczyć się będzie zaangażowanie i chęci.

Jesienią 1:1: Nosal - Tarachulski.

Legia Warszawa GKS Katowice

(2./46 pkt.) (7./33 pkt.)

Mecz o 18

Piłkarze z Łazienkowskiej zapowiadają rehabilitację po kompromitacji w Olsztynie. Czy po stracie szans na mistrzostwo będą mieli na tyle determinacji, by skutecznie walczyć o wicemistrzostwo? Kto wygra? Nikt. Dlaczego? Bo dla GKS łatwiejszym zadaniem od pokonania Wisły w Katowicach będzie remis z Legią na Łazienkowskiej.

Jesienią 0:1: Yahaya (karny).

Widzew Łódź Pogoń Szczecin

(10./29 pkt.) (3./44 pkt.)

Mecz o 18

Po porażkach z Radzionkowem i Groclinem Widzew został nazwany - drugim po Zagłębiu - "Janosikiem" polskiej ligi. Kłam tej teorii widzewiacy zadali w Zabrzu, gdzie pokonali Górnika. Teraz do Łodzi przyjeżdża wcale niebiedna Pogoń. Kto wygra? Nikt. Dlaczego? Nie będzie żadnych podejrzeń.

Jesienią 0:3: Mielcarski, Węgrzyn, Drumlak.

Mecz Górnik Zabrze - Amica Wronki został przełożony na 2 czerwca.