El. MŚ 2018. Porażka Argentyny! Mogą nie awansować na mistrzostwa świata! Za to Brazylia już awansowała!

Reprezentacja Argentyny przegrała mecz eliminacyjny z Boliwią 0:2. To znacznie skomplikowało sytuację drużyny Albicelestes w walce o awans na mistrzostwa świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku.

Argentyna w meczu z Boliwią nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Pierwszego gola straciła w 31. minucie po strzale Juana Arce, któremu podawał Pablo Escobar. Gospodarze wynik meczu ustalili w 52. minucie, a zrobił do Marcelo Moreno.

Po tej porażce Argentyna spadła na 5. miejsce w tabeli eliminacji MŚ Ameryki Południowej. Po 14 meczach ma na koncie 22 punkty. Do końca eliminacji zostały cztery mecze. Na mundial awansują cztery najlepsze drużyny, a piąta zagra w barażach z przedstawicielem Oceanii.

Z Boliwią nie mógł zagrać Lionel Messi, który został zawieszony na cztery mecze za obrażanie asystenta sędziego podczas poprzedniego meczu z Chile (1:0). To ogromne osłabienie dla Argentyny, która zaciekle walczy o awans na mistrzostwa świata. W tych eliminacjach Argentyna grała bez Messiego osiem razy i zdobyła tylko 7 z 24 możliwych do zgarnięcia punktów, wygrywając zaledwie raz.

Na mistrzostwa świata za to na pewno pojedzie już Brazylia, która wygrała 3:0 z Paragwajem.