Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mundial 2018. Putin krytykuje reprezentację Rosji prowadzoną przez Czerczesowa

- Nasza reprezentacja ładnie w piłkę nie gra od dłuższego czasu - powiedział Władimir Putin, prezydent Rosji, która w czwartek przegrała towarzyskie spotkanie z Katarem (1:2).
Remis, zwycięstwo i ostatnio dwie porażki. Wstydliwe porażki. 3:4 z Kostaryką i 1:2 z Katarem - to bilans Stanisława Czerczesowa, który od kilku miesięcy jest selekcjonerem Rosji. Reprezentacji, która w tym roku wygrała ledwie dwa spotkania towarzyskie - 26 marca z Litwą (3:0) i 6 września z Ghaną (1:0).

Były trener Legii miał odmienić grę Sbornej po fatalnym Euro 2016, ale na razie tego nie zrobił. W kraju, szczególnie po ostatniej wpadce z Katarem, spada na Czerczesowa coraz więcej krytyki. Słabej gry reprezentacji nie omieszkał skomentować nawet Władimir Putin.

- Szczerze mówiąc, nasza reprezentacja ładnie w piłkę nie gra od dłuższego czasu - powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

Pozornie wypowiedź Putina brzmi troskliwie. Ale, no właśnie, pozornie. Rozczarowanie wyczuć można. Ostatnie słabe wyniki sprawiają, że w Rosji wielu obserwatorów i kibiców już teraz poważnie zaczęło się zastanawiać, czy wybór charyzmatycznego Czerczesowa na selekcjonera, jest dobrym posunięciem.

Czerczesow reprezentację Rosji objął w sierpniu. Były trener Legii dostał za zadanie przygotować kadrę do mundialu, który odbędzie się w tym kraju za dwa lata.

Walia robi najdziwniejsze zdjęcia przedmeczowe. O co chodzi?


Więcej o:
Komentarze (10)
Mundial 2018. Putin krytykuje reprezentację Rosji prowadzoną przez Czerczesowa
Zaloguj się
 • lubat

  Oceniono 1 raz 1

  "Słabej gry reprezentacji nie omieszkał skomentować nawet Władimir Putin."
  Omieszkał czy nieomieszkał, to cóż miał powiedzieć, kiedy go o to zapytali? Udawać, że wszystko o.k. lub że o niczym nie wie?

 • piotrek_meteorolog

  0

  W Rosji nie ma cierpliwości, konsekwencji, dobrego systemu szkolenia oraz infrastruktury na poziomie podstawowym, a teraz i coraz mniej kasy, więc zaczynają mieć problemy z ligą, która obniża poziom oraz reprezentacją, która dobra była tylko za Hiddinka.

 • grzegorzb3

  Oceniono 2 razy 0

  Zacząć należy od prostego pytania. Ilu graczy z RoSSji gra w najlepszych klubach europejskich? Ja o żadnym ostatnio nie słyszałem. Kryzys spowodował, że nawet roSSyjscy oligarchowie na swoje kluby wydają mniej pieniędzy. Na kim zatem ma się oprzeć CZerczesow budując reprezentację kraju? Przecież większy potencjał ma obecnie od RoSSji Belgia czy Holandia. Śmiesznie będzie, gdy w przypadku Mistrzostw w RoSSji gospodarz odpadnie w pierwszej rundzie po wielkim blamażu.

 • zigzaur

  Oceniono 1 raz -1

  Koncepcja onucogetrów nie sprawdziła się. Będą musieli ukraść coś na Kaukazie albo na Ukrainie.

 • thorngorn

  Oceniono 3 razy -1

  Uuu, car wyraził dezaprobatę. Jeszcze jedna porażka i Czerczesow poprowadzi reprezentację jakiegoś obozu pracy w odległej syberii ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX