Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polonia coraz bliżej dna. Warszawiacy bez zwycięstwa w dziewiątym meczu z rzędu

Piłkarze Igora Gołaszewskiego nie wygrali dziewiątego meczu z rzędu. W sobotę warszawiacy przegrali 0:1 z Olimpią Zambrów.
22. minuta sobotniego spotkania. Po nieudanej interwencji jednego z obrońców Polonii, do piłki na prawej stronie dopadł Daniel Michałowski. 28-latek dośrodkował w pole karne, a tam z bliska przewrotką Dominika Puska pokonał Fabian Piasecki. Było to jedyna trafienie w tym meczu. "Czarne Koszule" nie wygrały dziewiątego meczu ligowego z rzędu i po 15 kolejkach rozgrywek II ligi znajdują się na 15., spadkowym miejscu w tabeli.

- Źle weszliśmy w to spotkanie, od samego początku graliśmy bardzo nerwowo. Nasze założenia na ten mecz były takie, by przede wszystkim nie stracić bramki. Tymczasem już od pierwszych minut oddaliśmy rywalom inicjatywę, często faulowaliśmy niedaleko naszego pola karnego, co w końcu skończyło się golem dla Olimpii. Od tego momentu zaczęliśmy grać lepiej, dominowaliśmy, stwarzaliśmy sobie sytuacje strzeleckie. Druga połowa w naszym wykonaniu była bardzo dobra. Szkoda, że nie udało się nam strzelić wyrównującego gola - powiedział po meczu trener Igor Gołaszewski.

Po przerwie warszawiacy rzeczywiście grali lepiej, szybciej, mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Jedną z najlepszych w 86. minucie, kiedy w polu karnym rywali faulowany był Piotr Ćwik. Mimo dobrego ustawienia na boisku, sędzia spotkania nie podyktował rzutu karnego dla Polonii.

- Muszę powiedzieć, że sędzia zabrał nam przynajmniej jeden punkt. Nie wiem co się dzieje, bo przeciwko nam jedenastki dyktuje się bardzo łatwo - w tym sezonie było ich już siedem. Sędzia był bardzo blisko i nie rozumiem jak mógł nie zauważyć tej sytuacji. Na pewno są osoby, które zajmą się tą akcją i rozliczą z niej arbitra. Punktów nam to jednak nie zwróci - powiedział Gołaszewski.

Sytuacja Polonii w lidze jest coraz cięższa. Warszawiacy do tej pory zgromadzili zaledwie 14 punktów i w tabeli wyprzedzają tylko Kotwicę Kołobrzeg, Polonię Bytom i Wartę Poznań. W sobotę "Czarne Koszule" zagrają bardzo ważne spotkanie. Przed własną publicznością drużyna Gołaszewskiego podejmie Kotwicę. Początek meczu o godz. 17.

Olimpia Zambrów - Polonia Warszawa 1:0 (1:0): Piasecki (22.)

Olimpia: Humerski, Kuczałek, Kotus (46. Włodarczyk), Michałowski (62. Osoliński), Gogol, Bach, Bogusz, Brzeski (68. Grzybowski), Biel, Szerszeń (89. Jastrzębski) , Piasecki.

Polonia: Pusek, Tomaszewski (58. Wierzbowski), Choroś, Szabat, Pawela, Wojdyga (78. Kluska), Kokot, Oświęcimka, Wiśniewski (71. Petasz), Kosiorowski (62. Ćwik), Bochenek.