Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Deinster SV. Piłkarze w oryginalny sposób odpowiedzieli na rasistowski atak

Niemiecki klub Deinster SV odpowiedział na rasistowski atak, którego ofiarą padło dwóch piłkarzy. Na oficjalnym Facebooku drużyny opublikowano zdjęcie, na którym wszyscy członkowie klubu mają czarny kolor skóry.
- Nasz kolega z zespołu, Emad, w niedzielę padł ofiarą rasizmu - czytamy na Facebooku Deinster SV, małego niemieckiego klubu z Dolnej Saksonii. Soenke Kreibich, trener, przyznał, że do przemocy psychicznej i fizycznej doszło podczas obchodów świąt wielkanocnych.

- To smutne! Przemoc przeciwko uchodźcom jest żałosna. Emad, Amar, jesteście tacy, jak wszyscy. Cieszymy się, że jesteście tutaj - napisali na portalu społecznościowym koledzy z drużyny. Przekaz został uzupełniony zdjęciem, na którym wszyscy członkowie zespołu mają czarny kolor skóry. Post otrzymał ponad 16 tysięcy "lajków".

- Chcieliśmy pokazać naszą solidarność - dodał trener. - Dziękujemy za ten kreatywny ruch - czytamy w komentarzach pod postem.Jesteś fanem filmów fabularnych o sportowcach? Zobaczymy jak dobrze pamiętasz klasyki! [QUIZ]
Więcej o:
Komentarze (5)
Deinster SV. Piłkarze w oryginalny sposób odpowiedzieli na rasistowski atak
Zaloguj się
 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 3 razy 3

  Największym zagrożeniem dla naszego kraju są pedofile w sutannach i ich zaangażowanie w politykę. Dzięki temu powoli wkraczamy do ciemnogrodu.

 • szczur_z_kanalu

  Oceniono 1 raz 1

  Bez przesady... od razu widać, który jest genetycznym szympansem

 • brajanu

  0

  To smutne! Przemoc przeciwko uchodźcom jest żałosna. Emad, Amar, jesteście tacy, jak wszyscy. Cieszymy się, że jesteście tutaj - napisali na portalu społecznościowym koledzy z drużyny.

  ale oni sa zalosni. wlaDZE LANDOW JUZ OFICJALNIE KRYTYKUJA POLITYKU PRZYJMOWANIA imigrantow. nie ma pieniedzy, nie ma dla nich pracy, nie ma gdzie ich umiescic. a to dopiero poczatek. jednak poprawnosc polityczna zabrania im tego mowic i tak sobie slodko pierdzxa, ze uchodzcy sa mile widziani. drodzy pilkarzyki, czy wy zamierzacie utrzymywac ze swoich pensji cale rodziny imigrantow?? pamietajcie, ze 100 facetow w obozie, to niedlugo bedzie 500 osob, bo kazdy z nich sprowadzi rodzine.
  i na czym polegal ten rasistiwski atak, bo gazeta nie napisala.

 • duffie

  Oceniono 3 razy -3

  I pomyśleć, że są dwie przyczyny takiego stanu rzeczy.
  - Wyznawcy religi pokoju, którzy zabijają wszystkich jak leci.
  - Lewactwo, które ich broni ze wszystkich sił.
  Jedni i drudzy to zwykli terroryści.
  A swoją drogą to dobrze jest odróżnić atak rasistowski od zwykłego buractwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX