Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2016 przy pustych trybunach? "Nie możemy wykluczyć takiego scenariusza"

Istnieje zagrożenie kolejnych przypadków terroryzmu, dlatego nie możemy wykluczyć scenariusza, w którym Euro 2016 odbędzie się przy pustych trybunach - powiedział wiceprezydent komitetu wykonawczego UEFA Giancarlo Abete.
We wtorek w Brukseli w wyniku zamachów terrorystycznych na lotnisku Zaventem i stacji metra Maelbeek zginęły 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych.

UEFA w tej sprawie wydała oświadczenie, w którym czytamy, że bezpieczeństwo kibiców jest centralnym problemem w trakcie organizacji turnieju. Pierwszą decyzją federacji było przeniesienie meczu Belgii z Portugalią z Brukseli do Leirii.

Abete nie wyklucza, że - w najgorszym wypadku - stadiony pozostaną puste. - Sparing można odwołać lub przełożyć, a wielkiego turnieju nie. Istnieje zagrożenie ataku, dlatego nie możemy wykluczyć scenariusza, w którym Euro 2016 odbędzie się przy pustych trybunach - stwierdził Włoch.

W listopadzie 2015 roku w wyniku aktów terroru w Paryżu zginęło 130 osób. Tragedia wydarzyła się w dniu meczu reprezentacji Francji. "L'Equipe" w przygotowanym przez siebie raporcie poinformował, że samobójczy atak miał mieć miejsce na trybunach Stade de France, a kolejne zamachy miały nastąpić w tłumie uciekających w panice ludzi.Jak wygląda Arjen Lewandowski, czyli połączyliśmy twarze piłkarzy. Rozpoznasz wszystkich? [QUIZ]
Więcej o:
Komentarze (15)
Euro 2016 przy pustych trybunach? "Nie możemy wykluczyć takiego scenariusza"
Zaloguj się
 • swinton

  Oceniono 4 razy 4

  Pie..nie kotka przy pomocy młotka.
  Wystarczy by nakazywać kibicom (i kibitkom) by przychodzili w krótkich majteczkach i koszulce z krótkim rękawem.

 • Krytyk Robotów

  Oceniono 8 razy 4

  Pod naszymi tekstami o terrorystach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które ostrzegały przed możliwością wystąpienia kolejnych ataków, zawierały treści wskazujące na groźbę islamizacji europy. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności islamskich ekstremistów na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o zamachu w Brukseli. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki kwestionowania islamu jako religii pokoju.

  Podpis nieczytelny

 • returnofstinki

  Oceniono 3 razy 3

  co za europejskie pi.zdy

 • returnofstinki

  Oceniono 2 razy 2

  Jeden ze sprawców zamachu w Brukseli został aresztowany w Turcji i deportowany do Belgii w 2015 r.

 • Doraso23

  Oceniono 1 raz 1

  Wysoka cenę płacice tchórzliwe żabojady za swoją tolerancję dla islamu. Jak wam będą puste łby ścinać to przynajmniej nikt wam nie zarzuci ze byliście "nazistami":) Chyba wam o to chodzilo:)

 • nino.rota

  Oceniono 1 raz 1

  Podziękujcie EUropejskiej lewiy za multi kulti i polityczną poprawność, która nie pozwalał głośno mówić o zagrożeniu.
  Zresztą do teraz Wybiórcza straszy prokuratorem za komentarze pod artykułami o imigrantach, o ile w ogóle można komentować...
  Żal

 • stachkaz47

  Oceniono 1 raz 1

  Zaproście ciapatych na stadiony i WY DURNIE podłóżcie BOMBY.
  Ale będzie KWIK poprawnych ch....jów

 • 0roman0

  Oceniono 1 raz 1

  1:0 dla beżowych oszołomów. Nawet gdyby brali takie rozwiązanie pod uwagę to mówienie teraz o tym to jak kapitulacja przed szaleństwem fundamentalistów. Mam wrażenie że islamiści powoli zaczynają osiągać swoje cele. Poddajemy się im na każdym polu i zaczynamy żyć wg ich żądań. Szlag mnie trafia.

 • stary.gniewny

  Oceniono 1 raz 1

  ubogacanie postępuje postępowo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX