Liga holenderska. Arkadiusz Milik bohaterem spotkania! Ajax Amsterdam pokonał w hicie PSV Eindhoven [WIDEO]

Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe PSV Eindhoven 2:0 w ramach 28. kolejki Eredevise. Najlepszy na boisku był Arkadiusz Milik, który strzelił gola i zanotował asystę!

Ajax wygrał z PSV 2:0 i został liderem ligi holenderskiej! Podopieczni Franka de Boera wyprzedzają mistrzów Holandii o dwa punkty, a do końca sezonu zostało sześć spotkań.

Kluczową postacią w ekipie gości okazał się Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski zdobył gola już w 2. minucie spotkania, kiedy strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Zresztą, zobaczcie sami [ WIDEO ]:

W 76. minucie z kolei asystował przy trafieniu Anwara El Ghaziego. Cztery minuty później Milik opuścił boisko.

Polak z dorobkiem 16 bramek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Eredivisie, wspólnie z Dirkiem Kuytem (Feyenoord Rotterdam) i Sebastienem Hallerem (FC Utrecht). Więcej goli od nich mają Vincent Janssen (AZ Alkmaar) i Luuk de Jong (PSV) - po 19.

Warto dodać, że ostatnim napastnikiem Ajaxu, który zdobywał gole w pięciu meczach z rzędu był Luis Suarez w 2009 roku.

Klopp, Mourinho, Trapattoni Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]

Tak mają wyglądać koszulki Bayernu, Barcelony, Realu Madryt i innych zespołów na najbliższy sezon [ZDJĘCIA]

Czy Arkadiusz Milik zostanie królem strzelców Eredevise?