Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Chińczycy zorganizują mistrzostwa świata?

317 milionów euro wydanych zimą na transfery to dopiero początek ekspansji chińskiego futbolu. Miejscowa agencja informacyjna podaje, że Chińczycy zamierzają zorganizować mistrzostwa świata.
Próbę zorganizowania mundialu zapowiedział prezydent Chin, Xi Jinpeng. Według informacji agencji "Xinhua" w grę wchodziłby jeden z turniejów - w 2026 lub 2030 roku. Organizację ułatwi decyzja prezydenta o oddaniu pełni władzy nad futbolem miejscowej federacji piłkarskiej. Wcześniej futbol w Chinach kontrolował rząd.

Organizacja mundialu byłaby kulminacją rozwoju chińskiego futbolu. Najludniejszy na świecie kraj zaczął mocno inwestować w piłkę nożną, czego dowodem są szalone transfery w zimowym okienku. Chińskie kluby zrobiły transfery za 317 milionów euro.

Do tej pory Azja organizowała jedne mistrzostwa świata. W 2002 roku gospodarzami były dwa kraje - Korea Południowa i Japonia. W 2022 roku mundial odbędzie się w Katarze. Chiny będą następne?Teodorczyk nie dał rady, Torres wciąż bez gola i Oblak jak Szmal, czyli Liga Mistrzów okiem internetów [MEMY]
Więcej o:
Komentarze (3)
Piłka nożna. Chińczycy zorganizują mistrzostwa świata?
Zaloguj się
 • bromborek83

  Oceniono 1 raz 1

  "zorganizować mundial" - mają to jak w banku... tylko niech FIFA nie robi już cyrków z wyborem, głosowaniem itp. fasadą uczciwości, tylko niech powie, ile to kosztuje i kto jest chętny do zorganizowania:) Przecież nikt CHRL nie przebije ... 2026 - może być ciężko, 4 lata po Katarze... Już łatwiej będzie w 2030, choć na tę datę szykował się Urugwaj - chyba razem z Argentyną, na 100lecie pierwszego Mundialu....
  "wygrać mundial" - no cóż, nie ma takich banków ;)... ciężko będzie im powtórzyć nawet wynik Korei Pd z 2002r. (chyba już "nie robią" takich fajansiarskich sędziów ;)
  PS - no chyba, że Katar '22 się wysypie z jakiegoś powodu, Chińczycy przejmą turniej w trymiga ....

 • duffie

  Oceniono 3 razy -1

  Chyba będę wyrazicielem opini wszystkich jeśli powiem - niech się pierwszego maja.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 1 raz -1

  Tak uwielbiają piłkę, że nawet drużyna Lewandowskiego ma swoją stronę w języku chińskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX