Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bogusław Kaczmarek, były trener Groclinu: Kluczem będzie Rasiak

Bordeaux będzie dla grodziszczan o wiele trudniejszym przeciwnikiem niż Hertha i Manchester City. To najsilniejszy zespół z tej trójki, oparty na bardzo młodych, żądnych sukcesu graczach, którzy chcą się wypromować. Widać, że im zależy. Ma kilka indywidualności, jak napastnik Francia i lewy pomocnik Riera. Do tego dochodzi jeszcze francuska kultura gry, która stoi wyżej niż niemiecka, czy angielska. Hertha, grając z Groclinem, była w dołku, piłkarze byli skłóceni. MC to z kolei zlepek graczy, którym już "trochę wszystko jedno" - Anelka, McManaman, Fowler. Pojedynek z Polakami trochę przespali. Bordeaux będzie walczyć do upadłego. Jest też w trakcie sezonu, na pełnych obrotach. Poza tym Groclin zadebiutuje w Pucharze UEFA w roli gospodarza pierwszego meczu. To wszystko przemawia więc na korzyść gości.

Myślę, że kluczowy do pokonania Francuzów będzie Grzegorz Rasiak. Najsłabszym punktem Bordeaux jest bowiem "niski" środek obrony. Wysoki Rasiak powinien się tam jakoś przepchać. Pytanie tylko, czy Moskała będzie potrafił wykorzystać jego dogrania, tak jak robił to Niedzielan. Wierzę, że tak, bo Moskała też jest bardzo szybki. Jedyne, co może szwankować, to zgranie tych dwóch napastników.

Widziałem przegrany 0:5 mecz Bordeaux z Auxerre. Większość goli padła po stałych fragmentach gry. Myślę, że Groclin powinien szukać w tym swojej szansy. Rzuty rożne to szansa dla Rasiaka, wolne to okazja dla Wieszczyckiego i Mili. Boję się trochę o lewą stronę pomocy. Jakoś nie do końca wierzę, że poradzi sobie tam Sedlaczek, bo Francuzi mają bardzo dobrych prawych pomocników. Wielka szkoda, że w środku pola nie zagra kontuzjowany Sobolewski. W obronie boję się o Pawlaka. To świetny gracz, ale od meczu z MC ciągle leczył kontuzję. Brakuje mu zgrania.

Życzę Groclinowi wygranej 1:0. Myślę że możliwy jest też remis - bezbramkowy nie byłby dla Polaków zły, bo Groclin dobrze gra na wyjazdach. Nieraz pokazywał to w lidze. Gorzej będzie, jeśli pierwsi stracimy gola, bo pamiętam mecze ligowe z Amicą i Wisłą Płock. Groclin tych meczów nie wygrywał.