Eliminacje Euro 2016. Wirus FIFA? Plaga kontuzji w meczach reprezentacji

Jak zauważył serwis internetowy Bleacher Report, piłkarze kontuzjowani w ostatnich meczach reprezentacji mogliby utworzyć bardzo silną jedenastkę.

Po raz kolejny zadziałał efekt nazywany "wirusem FIFA". Piłkarze nabawiają się kontuzji w meczach reprezentacji, a później kluby muszą sobie radzić bez kluczowych zawodników. Kto wypadł z gry tym razem?

Zacznijmy od bramki. Tim Krul w 81. minucie sobotniego meczu Holandii z Kazachstanem (2:1) został zmieniony przez Jeroena Zoeta. 27-letni bramkarz Newcastle zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie i nie zagra do końca sezonu.

Dalej pora na obronę. Fabio Coentrao z Monaco doznał kontuzji w meczu Portugalii z Danią. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie pauzował. Cztery tygodnie ma zająć dojście do siebie Davidowi Luizowi , który doznał kontuzji kolana w meczu Chile - Brazylia w eliminacjach MŚ 2018. Opuścił boisko już po 35 minutach. Linię defensywy w jedenastce przygotowanej przez Bleacher Report uzupełnia Branislav Ivanović , który w czwartek zszedł z boiska w 65. minucie w wygranym 2:0 meczu z Albanią z kontuzją ścięgna w udzie.

Jeszcze bardziej imponująco wygląda lista pomocników. Luka Modrić zagrał tylko 45 minut w sobotnim meczu Chorwacji z Bułgarią. - Poczuł ból w przywodzicielu, więc zmieniłem go w przerwie - tłumaczył Ante Cacić.

Drugim defensywnym pomocnikiem w drużynie jest Paul Pogba . Francuz może nie zagrać w niedzielę w meczu Juventusu z Interem po tym, jak skręcił kostkę na treningu.

W czwartkowym meczu z Irlandią Mario Gotze zszedł z boiska po 35 minutach. Ma nie zagrać przez 10 do 12 tygodni z powodu kontuzji pachwiny.

Tylko 11 minut w meczu Hiszpanów z Luksemburgiem spędził na murawie David Silva . Ofensywny gracz Manchesteru City także ma problem z kostką i czekają go dwa lub trzy tygodnie bez gry.

Pora na atak. Bardzo groźnie wyglądała kontuzja Alvaro Moraty . W 33. minucie meczu z Luksemburgiem został zniesiony na noszach, ale nie doznał złamania, a jedynie stłuczenia kości. W niedzielę z Interem nie zagra, ale jego przerwa w grze nie musi być długa.

Przez trzy tygodnie nie zagra Karim Benzema , który doznał kontuzji mięśnia uda w czwartkowym towarzyskim meczu Francji z Armenią. Strzelił dwa gole w 78. i 79. minucie, ale dwie minuty później został zmieniony.

Ostatnim zawodnikiem gwiazdorskiej jedenastki kontuzjowanych jest Sergio Aguero . Argentyńczyk uszkodził ścięgno udowe w pierwszej połowie przegranego 0:2 meczu eliminacji MŚ z Ekwadorem. Zszedł z boiska w 24. minucie i ma nie zagrać przez miesiąc.

Jedenastka kontuzjowanych:

Tim Krul (Holandia, Newcastle) - Branislav Ivanović (Serbia, Chelsea), David Luiz (Brazylia, PSG), Fabio Coentrao (Portugalia, AS Monaco) - Mario Goetze (Niemcy, Bayern), Paul Pogba (Francja, Juventus), Luka Modrić (Chorwacja, Real Madryt), David Silva (Hiszpania, Manchester City) - Karim Benzema (Francja, Real Madryt), Sergio Aguero (Argentyna, Manchester City), Alvaro Morata (Hiszpania, Juventus)

Świetna atmosfera w kadrze. Za kulisami, czyli "The best of Łączy nas piłka" [ZOBACZ]

Który klub jest najbardziej pokrzywdzony przez kontuzje w meczach reprezentacji?