Relacja minuta po minucie

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 0:3 (0:1). 18 listopada 2000 roku, g. 16, Łódź, al. Piłsudskiego 138. BRAMKI: 0:1 - Stolarz (30). 0:2 - Włodarczyk (55). 0:3 - Włodarczyk (89, karny). SKŁADY. WIDZEW: Sławomir Olszewski - Daniel Bogusz, Kenneth Karlsen Ż (46 Tomasz Augustyniak Ż), Przemysław Urbaniak Ż CZ - Mirosław Szymkowiak, Adam Kryger (56 Marcin Morawski), Rafał Kaczmarczyk, Andrzej Michalczuk Ż, Sławomir Gula - Rafał Pawlak, Robertas Poskus. ŚLĄSK: Krzysztof Pyskaty - Marcin Wasilewski Ż, Piotr Jawny, Rafał Naskręt - Sławomir Nazaruk (82 Artur Błażejewski), Piotr Stokowiec Ż CZ, Michał Stolarz, Piotr Włodarczyk, Jacek Imianowski (65 Mateusz Żytko) - Maciej Kowalczyk Ż, Remigiusz Jezierski (74 Emil Nowakowski). SĘDZIUJE: Zbigniew Marczyk (Piła). WIDZÓW: 1,5 tys.

W roli szkoleniowca Widzewa debiutuje dziś Marek Koniarek, najlepszy strzelec w historii klubu (65 bramek). Zastąpił on na stanowisku trenera Ukraińca Piotra Kuszłyka. Ostatnie spotkanie w łódzkim zespole rozegra Mirosław Szymkowiak, który już w rundzie wiosennej będzie występował w Wiśle Kraków. Niewykluczone, że będzie to pożegnalny występ także dla Robertasa Poskusa, którym interesuje się Dynamo Kijów. Przypomnijmy, że Litwin jest najlepszym strzelcem Widzewa w tym sezonie. Na ławce rezerwowych pojawił się znów Tadeusz Gapiński, kierownik drużyny, którego prezes Andrzej Pawelec wysłał na urlop po meczu ze Stomilem Olsztyn (1:1).

W podstawowym składzie Śląska pojawił się Jacek Imianowski, dla którego będzie to pierwszy występ w ekstraklasie.

Goście, których trenerem jest Władysław Łach, przyjechali do Łodzi m.in. bez kapitana Krzysztofa Sadzawickiego, który musi pauzować za cztery żółte kartki.

W Łodzi, podobnie jak na pozostałych stadionach, trwa zbiórka pieniędzy na kosztowną operację dla Mariusza Popławskiego, który cierpi na zanik mięśni.

5 min - żółta kartka dla Karlsena, który faulował przed polem karnym Włodarczyka.

11 min - pewna interwencja Olszewskiego po strzale Stolarza zza pola karnego.

15 min - po błędzie Karlsena, który zbyt krótko wybił piłkę, Kowalczyk mierzył z 17 metrów w tzw. okienko, ale Olszewski wspaniałą paradą wybił piłkę na rzut rożny.

Śląsk ma niewielką przewagę, częściej niż Widzew dochodzi do sytuacji bramkowych. Dobrze spisuje się Olszewski, który naprawia błędy kolegów z obrony.

19 min - żółta kartka dla Wasilewskiego za faul na Pawlaku.

GOOOL!!! 30 min - po faulu Karlsena na Włodarczyku przed linią pola karnego, Stolarz uderzył z rzutu wolnego nie do obrony w tzw. okienko.

33 min - żółta kartka dla Stokowca za faul na Szymkowiaku.

44 min - silny strzał Michalczuka z ponad 20 metrów wybił na róg Pyskaty.

PODSUMOWANIE I POŁOWY: W pierwszej połowie przewagę uzyskali goście i udokumentowali ją golem. W Widzewie słabo spisują się obrońcy, którzy nie mogą sobie poradzić z szybkimi napastnikami Śląska. Natomiast w ataku łodzianom idzie całkiem nieźle, ale najczęściej brakuje ostatniego, dokładnego podania. Kaczmarczyk stara się rozgrywać, ale wrocławscy obrońcy spisują się dziś dobrze. Łodzianie właściwie nie stworzyli dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Piłkarze Śląska często wychodzą z szybkimi kontrami, które widzewiacy muszą przerywać faulami.

Rozpoczęła się druga połowa. W Widzewie za Karlsena wszedł Augustyniak.

48 min - po dośrodkowaniu Szymkowiaka z rzutu wolnego Poskus uderzył głową obok bramki.

GOOOL!!! 55 min - Jezierski dośrodkował z prawej strony, Urbaniak nie sięgnął piłki, a przewracający się Michalczuk podał ją wprost pod nogi Włodarczyka. Ten bez problemów strzelił do siatki.

56 min - zmiana w Widzewie: za Krygera wchodzi Morawski.

65 min - zmiana w Śląsku: za Imianowskiego wchodzi Żytko.

70 min - strzał Szymkowiaka z rzutu wolnego Pyskaty z trudem przeniósł nad poprzeczką.

74 min - zmiana w Śląsku: za Jezierskiego wchodzi Nowakowski.

76 min - żółta kartka dla Urbaniaka za faul na Nowakowskim.

78 min - druga żółta i czerwona kartka dla Stokowca za faul na Kaczmarczyku.

80 min - druga żółta i czerwona kartka dla Urbaniaka za faul na Nazaruku.

82 min - zmiana w Śląsku: za Nazaruka wchodzi Błażejewski.

85 min - żółta kartka dla Kowalczyka za faul na Morawskim.

89 min - czerwona kartka dla Augustyniaka za faul w polu karnym na Kowalczyku. Rzut karny.

GOOOL!!! - jedenastkę wykorzystał Włodarczyk.

KONIEC MECZU

PODSUMOWANIE MECZU

Widzew był zdecydowanie słabszym zespołem. Tak naprawdę miał niewiele okazji do zdobycia bramki. Śląsk, który wcale nie przyjechał do Łodzi bronić remisu, był o wiele groźniejszy. Wyróżnili się nie tylko napastnicy, ale i obrońcy, którzy nie popełnili błędu.