Euro 2016. Niemcy - Polska 3:1. Twitter: "Taką obronę przeciw Niemcom wystawiali Brazylijczycy", "Nigdy nie śmiej się z Grosickiego", "W dwumeczu i tak jesteśmy lepsi"

Piłkarska reprezentacja Polski przegrywała 0:2 z Niemcami w meczu eliminacji Euro 2016. "Taką obronę przeciw Niemcom wystawiali Brazylijczycy", "Takie masło w obronie, że nawet Goetze wchodzi jak zimny nóż", "No to zdaje się, że wylądował. I cały misterny plan..." - komentowali dziennikarze i eksperci piłkarscy na Twitterze. Ale jeszcze przed przerwą Robert Lewandowski zdobył gola kontaktowego i na chwilę zapanowała euforia. Niestety, osiem minut przed końcem meczu trzecią bramkę dla mistrzów świata strzelił Mario Goetze.

Polska straciła pierwszego gola już w 12. minucie. Thomas Mueller wykończył piękną zespołową akcję naszych rywali. Siedem minut później do siatki trafił Mario Goetze, wykorzystując niezdecydowanie polskich obrońców. W 37. minucie gola kontaktowego zdobył Robert Lewandowski. Uderzył "szczupakiem" po pięknym dograniu Kamila Grosickiego. Na osiem minut przed końcem spotkania po raz trzeci pokonał Łukasza Fabiańskiego Goetze.