Puchar dla Motoru. Turniejowa wygrana lublinian

Zwycięstwem piłkarzy Motoru zakończył się Letni Turniej Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Burmistrza Miasta Łuków: Łuków Cup 2015. W finale lublinianie okazali się lepsi od białoruskiego FK Baranowicze.

W imprezie wystartowały cztery zespoły. Oprócz Motoru i zespołu z Białorusi zagrały jeszcze Stal Mielec oraz miejscowe Orlęta.

W pierwszym spotkaniu drużyna debiutującego w roli trenera drużyny z Lublina Dominika Nowaka pokonała gospodarzy 1:0, a bramkę dla zwycięzców zdobył Kamil Stachyra. Natomiast w drugim meczu FK Baranowicze w takim samym stosunku wygrał z mielczanami. Tak więc do finału awansował Motor i ekipa z Baranowicz, która podobnie jak lublinianie występuje w III lidze.

Potyczka o pierwsze miejsce zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem lublinian. Prowadzenie dla Motoru uzyskał na pięć minut przed przerwą testowany Łukasz Kuczer (ostatnio Chrobry Głogów). Kwadrans po zmianie stron rezultat podwyższył Paweł Myśliwiecki, a wynik spotkania na 3:0 ustalił Mateusz Cieluch, który miniony sezon spędził w opolskiej Odrze, ale występował także swego czasu w Jagiellonii Białystok.

W spotkaniu o trzecie miejsce Oręta uległy Stali 2:6.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki spotkań - półfinały: Motor Lublin - Orlęta Łuków 1:0, FK Baranowicze - Stal Mielec 1:0; o trzecie miejsce: Stal Mielec - Orlęta Łuków 6:2; finał: Motor Lublin - FK Baranowicze 3:0.

Klasyfikacja końcowa: 1. Motor Lublin, 2. FK Baranowicze, 3. Stal Mielec, 4. Orlęta Łuków.