Centralna Liga Juniorów. Wysoka wygrana Legii z Polonią [ZDJĘCIA]

Legia pokonała 3:0 Polonię w derbowym meczu Centralnej Ligi Juniorów. Gole dla drużyny Piotra Kobiereckiego strzelali Kamil Anczewski, Arkadiusz Górka i Michał Trąbka.

Mecz rozegrany na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej prestiżowy był nie tylko ze względu na swój derbowy charakter. Legia i Polonia to dwie najlepsze drużyny w tabeli Centralnej Ligi Juniorów w grupie wschodniej. Przed meczem legioniści nad "Czarnymi Koszulami" mieli cztery punkty przewagi. Sobotnie spotkanie oglądali m.in. prezes mistrzów Polski Bogusław Leśnodorski, dyrektor sportowy Jacek Mazurek, trener rezerw Jacek Magiera oraz analitycy pierwszego zespołu - Goncalo Feio i Maciej Krzymień.

Zawodnicy Igora Gołaszewskiego w sobotę mieli szansę zmniejszyć stratę do rywali zza miedzy i przedłużyć swoje szanse na wygranie grupy wschodniej. W meczu z Legią nie mieli jednak nic do powiedzenia - mecz od początku układał się po myśli gospodarzy, którzy dominowali na murawie. Swoją przewagę gracze Kobiereckiego udokumentowali już w czwartej minucie spotkania. Z lewej strony piłkę w pole karne Polonii posłał Konrad Michalak, a gola strzelił Anczewski. Młody napastnik Legii uprzedził obrońców rywali i sprytnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.

Poloniści w sobotnim meczu wyglądali na drużynę sparaliżowaną stawką spotkania. Z postawy swoich podopiecznych bardzo niezadowolony był Gołaszewski, który spod linii bocznej podpowiadał, ustawiał i krytykował zawodników. - Możemy z nimi pograć. Musimy tylko pokazać więcej pewności siebie - mówił do swojego asystenta w drugiej połowie trener Polonii.

Jednak wtedy o zmianie wyniku goście mogli już tylko pomarzyć, bo do przerwy przegrywali 0:2. W 29. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fatalny w skutkach błąd popełnił bramkarz Polonii Jakub Imiołek. Po złym piąstkowaniu golkipera rywali w polu karnym najprzytomniej zachował się Górka, który uderzeniem głową podwyższył prowadzenie legionistów.

Gospodarze mogli prowadzić wyżej, ale jeszcze w pierwszej połowie dwa bardzo dobre uderzenia z dystansu obronił Imiołek. Po przerwie tempo spotkania wyraźnie spadło. Uspokojeni bezpiecznym prowadzeniem zawodnicy Kobiereckiego skupiali się na utrzymaniu przewagi, ale nie wpłynęło to pozytywnie na ofensywne poczynania polonistów. Ci swoje szanse mieli jedynie po stałych fragmentach gry. Za każdym razem jednak zagrożenie spod pola karnego Legii oddalali trenujący na co dzień z pierwszą drużyną stoperzy - Mateusz Wieteska i Rafał Makowski.

Kiedy wydawało się, że przy Łazienkowskiej gole już nie padną, gospodarze zdobyli trzecią bramkę. W 85. min po podaniu Patryka Czarnowskiego pięknym uderzeniem z dystansu wynik spotkania na 3:0 ustalił Trąbka.

Pewna i w pełni zasłużona wygrana legionistów spowodowała, że piłkarze Kobiereckiego na sześć kolejek przed końcem rozgrywek mają siedem punktów przewagi nad Polonią. "Czarne Koszule", mimo porażki, wciąż są głównym faworytem do zajęcia drugiego miejsca w tabeli - od trzeciej Cracovii dzieli ich aż dziewięć oczek.

Obie warszawskie drużyny są bardzo bliskie awansu do finałów mistrzostw Polski, gdzie zagrają także dwa najlepsze zespoły z grupy zachodniej. Po 24 rozegranych kolejkach na pierwszym miejscu jest Lech Poznań, a za nim plasuje się Górnik Zabrze. Zwycięzcy grup w półfinałach zmierzą się z ekipami z drugich miejsc. Mistrz Polski w sezonie 2014/15 reprezentować będzie nasz kraj w zreformowanej, młodzieżowej Lidze Mistrzów.

CLJ: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 3:0 (2:0): Anczewski (4.), Górka (29.), Trąbka (85.)

Legia: Leleń - Skowron (87. Rakowski), Makowski, Wieteska, Hołownia - Michalak (80. Czarnowski), Górka, Karbowy (69. Suchanek), Leleno (67. Kozak) - Trąbka - Anczewski.

Polonia (skład wyjściowy): Imiołek - Stępniak, Choroś, Kasza, Wybraniec - Salla, Pindor, Wilanowski, Małek - Giczela - Kluska.