Liga Mistrzów. Porto - Bayern: Lewandowski oceniony. Polak ofiarą kapitalnego krycia Maicona i Martinsa Indi

Robert Lewandowski zagrał 90 minut w przegranym przez Bayern Monachium 1:3 meczu z FC Porto w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Jego występ nie powalił na kolana. ?Polski napastnik twardo walczył z Maiconem i Martinsem Indi, którzy skutecznie uprzykrzali mu życie?.

Serwis Goal.com dał kapitanowi reprezentacji Polski dwie gwiazdki. "Polski napastnik twardo walczył z Maiconem i Martinsem Indi, którzy skutecznie uprzykrzali mu życie. W drugiej połowie był aktywny, gdy Bayern przycisnął większą liczbą zawodników". Lepiej od "Lewego" zostali ocenieni rezerwowi Badstuber i Rode, którzy otrzymali po dwie i pół gwiazdki.

"Focus" wystawił Lewandowskiemu notę "4". Ze względu na ostatnie popisy w Bundeslidze, przed meczem z Porto, Polak okrzyknięty został nadzieją bawarskiego klubu. Niemcy podkreślają, że miał kilka sytuacji, ale szczególnie w drugiej połowie zabrakło mu skuteczności.

Yahoo! Sport Deutschland za grę w ataku wystawiła Polakowi notę 4,5 (skala 1-10), a za defensywę - 4. Serwis podkreśla, że Polak był zaangażowany, ale przy twardo grających obrońcach Porto nie mógł rozwinąć skrzydeł.

Z kolei od brytyjskiego "Sports Mole" były napastnik Borussii Dortmund dostał ocenę 5 na 10. "Ofiara kapitalnego krycia Maicona i Martinsa Indi". To najlepsze podsumowanie gry Polaka.

Lewandowskiego krytycznie ocenił za to serwis "Sport Skeeda": "Co prawda miał jedną okazję, ale strzelił nad bramką. Przez większą część meczu niewidoczny". Polak otrzymał notę "5" na 10 możliwych.

O karierze i pasjach Roberta Lewandowskiego przeczytaj w książce "Pogromca Realu" >>

źródło: Okazje.info