Bundesliga. Emocjonujący mecz w Kolonii. Polański strzelił gola, a Olkowski wyleciał z boiska

FC Koeln z Pawłem Olkowskim i Adamem Matuszczykiem w składzie pokonał Hoffenheim (3:2) Eugena Polańskiego. Jedną z bramek dla gości zdobył Polański, dla którego było to piąte trafienie w sezonie. Gorzej, mimo zwycięstwa, mecz będzie wspominał Olkowski. Obrońca reprezentacji Polski w 69. minucie spotkania otrzymał czerwoną kartkę.

Od początku spotkania warunki na boisku starali się dyktować goście. Piłkarze z Kolonii głównie czekali na możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku. Po jednej z takich kontr błąd popełnił Bicakcić, który próbując go naprawić, przewrócił w polu karnym przeciwnika. Jedenastkę na gola zamienił Matthias Lehmann.

Na 2:0 po przerwie podwyższył Ujah. Napastnik FC Koeln otrzymał doskonałe podanie od Osako i w sytuacji jeden na jeden nie dał bramkarzowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Gdy wydawało się, że gospodarze pewnie zmierzają po trzy punkty, Paweł Olkowski sfaulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję przeciwnika i wyleciał z boiska. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Eugen Polański, który zdobył piątą bramkę w sezonie.

Trener drużyny z Kolonii, mając na uwadze grę w dziesiątkę przez ponad 20 minut, na boisko wprowadził m.in. Adama Matuszczyka. Trzy minuty po wejściu Polak podał do ustawionego przy linii bocznej Hectora. Ten zdecydował się na indywidualną akcję i po ograniu pięciu zawodników niespodziewanie podwyższył wynik na 3:1. Hoffenheim zdołało jeszcze odpowiedzieć na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, ale do wyrównania zabrakło czasu.

Olkowski głównie z powodu czerwonej kartki został oceniony przez serwis whoscoed.com najsłabiej w całej drużynie Koeln. Otrzymał notę 6.4 (w skali od 1 do 10). Zaś Polański z notą 7.0 był jednym z najlepszych zawodników swojego zespołu.

Sławomir Peszko nie wystąpił w spotkaniu, ponieważ pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

Drużyna Peszki, Olkowskiego i Matuszczyka zajmuje obecnie 11. miejsce w lidze. Hoffenheim jest 7.