Liga Mistrzów. Monaco i Atletico dołączają do grona ćwierćfinalistów [PODSUMOWANIE]

Piłkarze AS Monaco i Atletico Madryt awansowali we wtorek do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zostały już tylko dwie niewiadome, w środę FC Barcelona zagra z Manchesterem City, a Borussia Dortmund z Juventusem Turyn. Relacje na żywo od 20.45 w Sport.pl.

Monaco w pierwszym meczu pokonało Arsenal 3:1 i to było kluczowe dla losów dwumeczu. W rewanżu Arsenal przeważał przez niemal cały mecz, ale zdołał zdobyć tylko dwie bramki . W 36. minucie trafił Olivier Giroud, a w 79. wprowadzony po przerwie Aaron Ramsey. Francuzi wytrzymali napór gości i zagrają w ćwierćfinale.

W drugim wtorkowym spotkaniu doszło do dogrywki i rzutów karnych. W pierwszym meczu Bayer pokonał Atletico 1:0, ale w takim samym stosunku przegrał na wyjeździe. W dogrywce żaden gol nie padł, a w karnych piłkarze obu drużyn głównie efektownie się mylili. Mniej nieskuteczni byli piłkarze Atletico i to oni wygrali 3-2 .

Czwórka awansowała już wcześniej

Jako pierwsi do ćwierćfinału awansowali piłkarze FC Porto i Realu Madryt. Mistrzowie Portugalii rozbili 4:0 FC Basel. Znacznie bardziej dramatyczny był mecz Realu, który nieoczekiwanie nie był w stanie pokonać u siebie Schalke. W Niemczech Hiszpanie wygrali 2:0, ale w rewanżu przegrali 3:4, w rewanżu głównie broniąc się przed stratą kolejnej bramki, która kosztowałaby ich awans.

Emocje były także dzień później. Chelsea odpadła z LM po remisie 2:2 w meczu z PSG . Paryżanie od 31. minuty grali w osłabieniu, po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Zlatan Ibrahimović. Znacznie łatwiej awansował Bayern, który rozbił 7:0 Szachtara Donieck .

Dwie niewiadome

O ostatnie dwa miejsca w ćwierćfinałach zagrają w środę piłkarze Barcelony i Manchesteru City oraz Borussii Dortmund i Juventusu Turyn. W pierwszych spotkaniach po 2:1 wygrali Hiszpanie i Włosi. W rewanżach gospodarzami będą Barcelona oraz Borussia.

Losowanie ćwierćfinałów odbędzie się w piątek o 11. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.