Puchar Niemiec. Amatorska drużyna wyeliminowała Kaiserslautern

Finalista ostatniej edycji Pucharu Niemiec dzięki czemu występuje w Pucharze UEFA - 1.FC Kaiserslautern w 1. rundzie tegorocznej edycji zupełnie się skompromitował. Zespół Kamila Kosowskiego uległ amatorom Eintrachtu Braunschweig 1:4.
Kosowski nie zagrał w tym spotkaniu ani minuty, podobie jak jeszcze kilku zawodników podstawowego składu 1.FCK, który od 36. minuty grał w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę dostał Tchato. Honorowego gola dla klubu Bundesligi zdobył reprezentant Niemiec Mirosław Klose.

Kaiserslautern nie było jedyną drużyną Bundesligi, która odpadła z Pucharu Niemiec - z rozgrywkami pożegnał się także VfL Bochum Tomasza Zdebla (grał przez 90 min), przegrywając z beniaminkiem drugiej ligi Jahn Regensburg 1:2. FC Koeln przed podobną kompromitacją z Oberneulandem uratowała bramka Dirka Lottnera w 89. min, która doprowadziła do dogrywki, a w tej Kolończycy strzelili kolejnego gola.

Obrońcy trofeum - piłkarze Bayernu Monachium bez problemu pokonali Borussię Neunkirchen 5:0, a hat-trickiem popisał się paragwajski napastnik Roque Santa Cruz.