Liga francuska. 4. kolejka.

Rewelacja sezonu zespół Lille stracił w końcu pierwszą bramkę, uratował jednak remis 1:1 z Metz i pozostał liderem
Bramkarz Lille skapitulował już w 120. sekundzie meczu po strzale Thiawa. Siedem minut później sędzia nie uznał bramki dla Lille. Gospodarze jednak nie załamali się i na początku drugiej połowy wyrównali po golu Bułgara Manczewa.

Dobry mecz rozegrało Bordeaux, pokonując u siebie Auxerre 2:0. "Żyrondyści" ani na moment nie oddali inicjatywy rywalom. Bardzo dobrze w roli defensywnego pomocnika zagrał Albert Celades, do niedawna piłkarz Realu Madryt (o miejsce w składzie rywalizował z Claude'em Makelele). Bramki dla Bordeaux nie zdobył tym razem Jean-Claude Darcheville - piłkarz, w którym władze klubu i kibice upatrują następcy Portugalczyka Pedro Paulety (odszedł do PSG).

Marsylia pewnie wygrała na Stade Velodrome z Sochaux. Bramki Didiera Drogby i Brahima Hemdaniego oglądało na żywo aż 55 tys. widzów (rekord kolejki). Na Korsyce, choć frekwencja zbliżona do tej znad Wisły (6 tys. widzów), miejscowa Bastia po 358 min przełamała w końcu strzelecką niemoc. Na dwie minuty przed końcem spotkania gola z karnego na wagę trzech punktów zdobył były gracz Monaco i OLMFlorian Maurice.
Zespół Jacka Bąka Lens wygrał wyjazdowe spotkanie ze Strasbourgiem. Zwycięską bramkę strzelił już w pierwszej połowie Daniel Moreira. Polak rozegrał całe spotkanie, a blok defensywny Lens zebrał pochlebne recenzje.

Nie lada wyczynem może się po czwartej kolejce pochwalić napastnik Nice Lilian Laslandes. W zremisowanym meczu z Ajaccio strzelił trzy gole, w tym jednego samobója.

GIRONDINS BORDEAUX - AJ AUXERRE 2:0 (2:0): Deivid (11.), Pochettino (28.).

OLYMPIQUE MARSYLIA - SOCHAUX 2:0 (1:0): Drogba (34.), Hemdani (84., karny)

BASTIA - MONTPELLIER 1:0 (0:0): Maurice (89., karny)

LILLE - METZ 1:1 (0:1): Manczew (47.) - Thiaw (3.)

OLYMPIQUE LYON - TOULOUSE 0:0

NANTES - LE MANS 1:0 (0:0): Nzigou (79.)

NICE - AC AJACCIO 2:2 Laslandes (11., karny, 68.) - Pamarot (23., samob.), Laslandes (59., samob.)

STADE RENNES - GUINGAMP 0:0

RACING STRASBOURG - RC LENS 0:1 (0:1): Moreira (15.)

PARIS ST. GERMAIN - MONACO 2:4 (1:2): Pauleta (15.), Reinaldo (49.) - Giuly (35., 90.), Adebayor (37.), Squillaci (58.).