Ekwador - Francja. Bez bramek w ostatnim meczu, Ekwador poza MŚ

Francja zremisowała 0:0 z Ekwadorem w ostatnim meczu grupy E, choć ?Les Bleus? mieli momentami przygniatającą przewagę. Piłkarze z Ameryki Południowej prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Antonio Valencii, ale mimo heroicznych interwencji Alexandra Domingueza odpadli z mundialu kosztem Szwajcarii.
0
Sygnał do ataku dał Francuzom Moussa Sissoko, który w 15. minucie bardzo ładnie uderzył z woleja zza pola karnego. Doskonale ustawiony był jednak bramkarz Ekwadoru Alexander Dominguez i złapał piłkę lecącą wprost w niego. Francja swojej przewagi w pierwszej połowie nie zdołała wykorzystać, choć idealną sytuację na to miała w 38. minucie po rzucie wolnym. W "11" najwyżej wyskoczył Paul Pogba i mimo że strzelił głową tuż pod poprzeczkę, to Dominguez znów nie dał się zaskoczyć.

Tuż po przerwie bramkarz uratował drużynę Ekwadoru po raz kolejny, gdy świetną akcją na skrzydle popisał się Bacary Sagna. Obrońca zacentrował pod bramkę, gdzie strzał z pierwszej piłki oddał Antoine Griezmann. Dominguez jednak instynktownie wybronił piłkę, która odbiła się jeszcze od słupka.

Od 50. minuty Ekwador musiał grać w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za faul na Lucasie Digne obejrzał Antonio Valencia. Jego koledzy skupili się na grze z kontry i jedna z nich mogła się zakończyć sensacyjnym prowadzeniem. Po szybkim ataku w dobrej sytuacji znalazł się Christian Noboa, ale grający z obandażowaną głową piłkarz posłał futbolówkę obok słupka.

Kwadrans przed końcem kolejną doskonałą okazję zmarnował Pogba. Po wrzutce z prawego skrzydła strzelił głową tuż obok słupka, choć mógł także podawać do jednego z nadbiegających kolegów. Wyniku nie zmienił w 84. minucie także Karim Benzema, który huknął jak z armaty, jednak prosto w Domingueza. Golkiper obronił również uderzenia Loica Remy'ego i Oliviera Girouda w samej końcówce i mimo że w całym meczu Francuzi oddali aż jedenaście celnych strzałów na bramkę, to zakończył mecz z czystym kontem.

Taki wynik nie pozwolił, niestety, Ekwadorowi awansować do 1/8 finału, gdyż swoje spotkanie z Hondurasem Szwajcaria wygrała 3:0. Dzięki temu Helweci wyprzedzili w tabeli drużynę z Ameryki Południowej. Francja awansowała z pierwszego miejsca i w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Nigerią.