Mundial 2014. Włochy - Urugwaj 0:1. Godin dał awans

Gianluigi Buffon wyczyniał cuda w bramce, ale w 81. minucie gola Diego Godina już nie zatrzymał. Urugwaj dzięki wygranej 1:0 z Włochami awansował do 1/8 finału MŚ. Rywale z turniejem się żegnają.

Włosi nastawili się na obronę wyniku. Im każdy remis dawał awans. Urugwajczycy od początku próbowali atakować, mieli kilka okazji, ale świetnie bronił Buffon. 36-letni bramkarz Juventusu Turyn wyczyniał w bramce cuda, zatrzymywał strzały rękoma i nogami, po instynktownych ruchach i pięknych paradach.

Włochom trudniej grało się przez ostatnie 60 minut, bo po tym, jak z boiska wyleciał Marchisio, który czerwoną kartkę zobaczył za próbę kopnięcia rywala w kolano. Atakowali sporadycznie, wszystkie siły rzucili do obrony. A Urugwaj napierał.

W 79. minucie nagle w polu karnym Włoch padli Chiellini i Suarez. Włoch trzymał się za ramię, Urugwajczyk za twarz. Telewizyjne powtórki wyjaśniły, co się stało - Suarez ugryzł rywala, a ten łokciem się tylko bronił. Sędzia nie ukarał żadnego z nich.

W 81. minucie Urugwajczykom wreszcie udało się pokonać Buffona - dośrodkowanie Ramireza z rzutu rożnego, najwyżej skoczył Godin, którzy przeskoczył dwóch obrońców i dwóch swoich kolegów, po czym uderzył głową obok bezradnego Buffona.

Włosi rzucili w końcówce wszystkie siły do ataku, ale w ostatnich minutach nie byli w stanie pokonać Muslery. W ostatniej akcji pod bramkę Urugwaju rzucili się wszyscy, w tym Buffon, ale gola nie wcisnęli.

Urugwaj dzięki wygranej 1:0 awansował do 1/8 finału mistrzostw świata. Z sześcioma punktami piłkarze z Ameryki Południowej zajęli drugie miejsce w grupie D, którą wygrała Kostaryka (remis 0:0 z Anglią w ostatnim meczu). Swoich rywali poznają po meczach o 22, w których wyłonią się czołowe ekipy grupy C.