Mundial 2014. Dla Belgii znów strzelił rezerwowy. Zwycięski gol Origiego

Belgia
1
Rosja
0
Rezerwowy Divock Origi golem w 88. minucie zapewnił Belgii wygraną z Rosją 1:0 i miejsce w 1/8 finału MŚ. To trzeci gol Belgów na mundialu w Brazylii i trzeci strzelony przez zmiennika.
W pierwszym meczu z Algierią zmiany trenera Marca Wilmotsa okazały się kluczowe, bo wprowadzeni po przerwie Martens i Fellaini strzelili po golu, a Belgowie wygrali 2:1. Podobnie było w niedzielę w meczu z Rosją.

Rosjanie było nieskuteczni, ale i Belgom nie szło. Akcje graczom Wilmotsa zaczęły układać się w końcówce, gdy drugi oddech złapał Eden Hazard. Gracz Chelsea miał dwie dobre okazje - najpierw trafił z wolnego w słupek, a chwilę potem przestrzelił z siedmiu metrów.

W 88. minucie Hazard znów wziął sprawy w swoje ręce, wpadł w pole karne, wycofał futbolówkę do Origiego na piąty metr, a ten bezlitośnie wpakował piłkę do siatki.

Był to trzeci gol Belgów w mundialu w Brazylii i trzeci strzelony przez zmiennika. Trzy gole z rzędu strzelone przez rezerwowych już w MŚ się zdarzyły, a dokonali tego Szwajcarzy.

Belgowie dzięki wygranej z Rosją zapewnili sobie awans do 1/8 finału MŚ. Rosjanie szans na grę w kolejnej rundzie nie stracili.