Sport.pl

Złota Piłka FIFA. Głosowanie przedłużone o dwa tygodnie

PAP, Piotr Jachym
20.11.2013 15:41
A A A
Sepp Blatter, prezes FIFA

Sepp Blatter, prezes FIFA (Fot. MICHAEL BUHOLZER REUTERS)

FIFA o dwa tygodnie, do 29 listopada, przedłużyła głosowanie w plebiscycie na najlepszego piłkarza ¶wiata. Powodem jest mała liczba nadesłanych do tej pory głosów. W¶ród 23 nominowanych jest Robert Lewandowski.
Zmiana terminu może być korzystna dla Portugalczyka Cristiano Ronaldo, który we wtorek zdobył trzy bramki w barażowym meczu ze Szwecj± i zapewnił swojej drużynie udział w przyszłorocznych mistrzostwach ¶wiata. FIFA ogłosiła, że już nadesłane typy będzie można zmienić.

Ronaldo, który w 2008 roku został wybrany najlepszym piłkarzem ¶wiata (póĽniej królował już Argentyńczyk Leo Messi), ostatnio zapowiedział, że nie weĽmie udziału w finałowej gali w Zurychu, gdzie zostanie ogłoszony zwycięzca. Powodem jest "niewła¶ciwe" traktowanie jego osoby przez FIFA. Kilka tygodni temu szef federacji Joseph Blatter powiedział, że Portugalczyk chyba zbyt dużo czasu i pieniędzy po¶więca na fryzjera, a na boisku zachowuje się nieraz jak komediant. Przyznał też, że bardziej ceni Messiego. Szwajcar póĽniej przeprosił Ronaldo.

Jednym z 23 nominowanych w plebiscycie FIFA oraz magazynu "France Football" na najlepszego piłkarza 2013 roku jest Lewandowski z Borussii Dortmund. 9 grudnia FIFA ogłosi finałow± trójkę, a wyniki głosowania selekcjonerów, kapitanów reprezentacji oraz dziennikarzy z krajów zrzeszonych w FIFA zostan± zaprezentowane 13 stycznia 2014 roku na gali w Zurychu. (PAP)

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
  • justadream_2

    Oceniono 13 razy 9

    Przedłużone bo Messi przegrywa

  • kiokuszinka

    Oceniono 5 razy 5

    Hvja do dvpy znalazles a nie darmowa stronke cvelu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX