Relacja minuta po minucie

Warszawa, stadion przy ul.Konwiktorskiej, 29 lipca, godz. 17.30. Bramki: 16. Bąk, 18. Gołaszewski, 24. Kaczorowski, 61. Olisadebe - 41. Szwed POLONIA: Maciej Szczęsny - Artur Kosciuk, Marcin Malinowski, Jacek Paszulewicz - Paweł Kaczorowski Ż, Maciej Scherfchen, Arkadiusz Bąk (51. Tomasz Wieszczycki), Emmanuel Ekwueme, Igor Gołaszewski - Piotr Kosiorowski (46. Tomasz Kiełbowicz), Adamski Ż (58. Emmanuel Olisadebe) STOMIL: Andrzej Krzyształowicz - Edward Cecot, Sławomir Matuk (38. Andrzej Biedrzycki), Tomasz Lenart Ż, Paweł Holc - Artur Januszewski, Rafał Szwed, Andrij Siniczyn Ż, Dariusz Marzec (77. Pior Orliński)- Austin Hamlet (46. Marciniak), Maciej Sawicki. Sędzia: Z.Marczyk (Piła). Widzów: 1200.

Warszawa, stadion przy ul.Konwiktorskiej, 29 lipca, godz. 17.30. Bramki: 16. Bąk, 18. Gołaszewski, 24. Kaczorowski, 61. Olisadebe - 41. Szwed

POLONIA: Maciej Szczęsny - Artur Kosciuk, Marcin Malinowski, Jacek Paszulewicz - Paweł Kaczorowski Ż, Maciej Scherfchen, Arkadiusz Bąk (51. Tomasz Wieszczycki), Emmanuel Ekwueme, Igor Gołaszewski - Piotr Kosiorowski (46. Tomasz Kiełbowicz), Adamski Ż (58. Emmanuel Olisadebe)

STOMIL: Andrzej Krzyształowicz - Edward Cecot, Sławomir Matuk (38. Andrzej Biedrzycki), Tomasz Lenart Ż, Paweł Holc - Artur Januszewski, Rafał Szwed, Andrij Siniczyn Ż, Dariusz Marzec (77. Pior Orliński)- Austin Hamlet (46. Marciniak), Maciej Sawicki. Sędzia: Z.Marczyk (Piła). Widzów: 1200.

Spotkanie zaczęło się w trudnych warunkach atmosferycznych, przy ulewnym deszczu.

3. min - Strzał Kosiorowskiego (Polonia) z prawego narożnika pola karnego minimalnie przelatuje obok lewego słupka.

4. min - żółta kartka Siniczyn (Stomil) za faul na Adamskim.

5. min - żółta kartka Kaczorowski (Polonia) za faul na Matuku.

8. min - Arkadiusz Bąk (Polonia) po idealnym podaniu od Kościuka, będąc na 11 metrze i mając przed sobą tylko bramkarza gości, strzela ponad poprzeczką.

10. min - Rzut karny! Sawicki (Stomil) fauluje w polu karnym Gołaszewskigo (Polonia). Piłkę na 11 metrze ustawia Arkadiusz Bąk, strzela mocno jednak niecelnie! Piłka mija o centymetry prawy słupek bramki Stomilu.

16. min - 1:0 dla Polonii. Bąk rehabilituje się za niewykorzystany rzut karny z przed kilku minut. Po indywidualnej akcji, strzela ze środka pola karnego w prawe okienko. Futbolówka przelatuje po palcach bramkarza i wpada do bramki.

18. min - 2:0 dla Polonii. Piłkę dośrodkowuje w pole karne Kaczorowski, głową podanie przedłuża Adamski, a bramkę z bliskiej odległości zdobywa Gołaszewski. Składna akcja całego zespołu.

24. min - 3:0 dla Polonii. Indywidualna akcja Kaczorowskiego; przebiega z piłką blisko 30 metrów, mija 3 zawodników Stomilu, wpada na pole karne gości i strzela płasko w prawy róg nie do obrony.

27. min - rzut wolny dla Polonii. Piłkę na 30 metrze ustawia Gołaszewski, potężnie strzela bezpośrednio na bramkę. Piłkę z najwyższym trudem wybija w pole Krzyształowicz.

38. min - zmiana w Stomilu: za Sławomira Matuka wchodzi Andrzej Biedrzycki.

Drużyna Stomilu do tej pory nie oddała strzału na bramkę Polonii.

41. min - Bramka dla Stomilu! Sędzia dyktuje rzut wolny po faulu na Holcu. Piłkę na 25 metrze ustawia etatowy wykonawca rzutów wolnych Rafał Szwed. Strzela obok muru i zaskoczonego Szczęsnego, w prawe okienko bramki.

Wynik do przerwy 3:1

Zdecydowana przewaga gospodarzy w pierwszych 30 minutach, udokumentowana trzema bramkami. W ostatnim kwadransie Polonia zwolniła tempo gry, co stworzyło okazję Stomilowi do strzelenia gola. Dariusz Wdowczyk miał rację wystawiają rezerwowy skład na to spotkanie. Drużyna Stomilu gra po prostu słabo.

Sędzia opóźnia rozpoczęcie II połowy o 5 minut. Porządkowi malują w tym czasie linie boiska.

46. min - Zmiana w Stomilu: Marciniak za Hamleta.

46. min - Zmiana w Polonii: Kiełbowicz za Kosiorowskiego.

49. min - żółta kartka Adamski (Polonia) za faul na Lenarcie.

51. min - zmiana w Polonii: Wieszczycki za kontuzjowanego Bąka. Wydaje się, że poloniście odnowiła się kontuzja lewego kolana.

51. mim - żółta kartka Lenart (Stomil) za odepchnięcie Adamskiego.

Kibice Polonii śpiewają: "My chcemy krytą trybunę, bo cały czas pada!". Z ławki rezerwowych podnosi się Olisadebe i przygotowuje się do wejścia na boisko.

58. min - groźna sytuacja pod bramką Polonii. Sawicki będąc sam na sam ze Szczęsnym, strzela prosto w niego. Piłka wychodzi na rzut rożny.

58. min - zmiana w Polonii: Emmanuel Olisadebe za Adamskiego.

59. min - Kolejna okazja na zdobycie drugiej bramki przez olsztynian. Holc z rzutu rożnego idelanie dośrodkowuje na głowę Szweda, ten strzela celnie, jednak piłkę z linii bramkowej wybija Kiełbowicz.

61. min - 4:1 dla Polonii. Składna akcja polonistów prawą stroną boiska. Piłkę otrzymuje Wieszczycki, idealnie podaje do nieobstawionego w polu karnym Olisadebe, ten strzela płasko i silnie obok bramkarza Stomilu.

67. min - prawą strona boiska przedzierał się Sawicki, wpadł na pole karne polonistów, strzelił jednak piłkę na rzut rożny wybił Paszulewicz.

69. min - Malinowski długim podaniem wrzuca piłkę na pole karne Stomilu. Olsztynianom nie wychodzi pułapka ofsajdowa. Piłkę przejmuje Paszulewicz, mija bramkarza i strzela. Strzela jednak zbyt słabo, wracający obrońcy przechwytują futbolówkę zmierzającą do pustej bramki.

75. min - silny strzał Szweda z 30 metrów mija o kilkadziesiąt centymetrów bramkę Szczęsnego.

77. min - zmiana w Stomilu: Piotr Orliński za Dariusza Marca.

85. min - wrzutka Rafała Szweda na pole karne, główkuje Marciniak, lecz Szczęsny jest na posterunku i wybija piłkę na rzut rożny.

86. min - Szwed strzela przewrotką tuż obok lewego słupka bramki.

Sędzia przedłuża spotkanie o 2 minuty.

90. min - Koniec meczu.

Polonia zlekceważyła Stomil grając w rezerwowym składzie. Pewnie wygrała. Deszcz, który padał cały mecz, spowodował, że mecz nie był zbyt interesujący. Pięć bramek, które strzeliły oba zespoły, wynagrodziły kibicom warunki w których przyszło im oglądać to spotkanie.