Sport.pl

Złe wieści! Jasmin Burić ma jednak złamanie. Potrzebna pilna operacja. To koniec sezonu dla niego!

rana
30.04.2013 , aktualizacja: 30.04.2013 17:33
A A A Drukuj
Szczegółowe badania przeprowadzone w poznańskiej klinice Rehasport wykazały, że bramkarz Lecha Poznań Jasmin Burić ma jednak złamanie palca prawej ręki. To wyklucza jego występ nie tylko w sobotnim meczu z Wisłą Kraków, ale do końca tego sezonu.
Jasmin Burić opuścił boisko podczas meczu Lecha Poznań z Jagiellonią w Białymstoku. Zgłosił uraz ręki i do bramki wszedł Krzysztof Kotorowski. Początkowo wydawało się, że palec jest tylko wystawiony i może się zagoić. Wtorkowe prześwietlenia dostarczyły jednak źle brzmiące diagnozy.

- W wyniku urazu doszło do przedstawowego złamania palca prawej ręki, co wymaga zabiegu operacyjnego. Jeszcze we wtorek w klinice Rehasport przeprowadzą go dr hab. Przemysław Lubiatowski oraz dr Piotr Ogrodowicz. Czas rekonwalescencji przewidywany jest na cztery do sześciu tygodni - mówi dr Witold Dudziński ze sztabu medycznego Lecha Poznań.

Występ Jasmina Buricia w kolejnych meczach tego sezonu jest w tej sytuacji wykluczony. Lech Poznań będzie wystawiał Krzysztofa Kotorowskiego, a w piątek zgłosił dodatkowo do rozgrywek Przemysława Frąckowiaka.

Komentarze (3)
Zaloguj się
 • absolutebeginners

  Oceniono 37 razy 13

  i nie chce przy artykułach o Lechu - oglądać czy Lubię Legię ... nie dość, że FB to już zabawa dla frustratów .. to jeszcze nachalność warszaFiaków w promowaniu L mnie dobija .......i tak w życiu nie będziecie mieli tylu kibiców ilu ma Lech .. czy na FB .. czy ...

 • absolutebeginners

  Oceniono 18 razy 4

  Kotorowski " to farciarz - przyniesie Nam Szczęście :):) ....... Forza Lech = te 2 najbliższe kolejki będą decydujące - ... chociaż jak jeszcze raz zobaczę, że Rumak przy prowadzeniu 1-0 .. zacznie budować zasieki, to się wQurzę ...i uznam, że nie dadzą rady ....... a w Białmystoku - jak to Lech znowu im powiązało jaja - zwłaszcza w 2 połowie ..ale tym razem im się upiekło ..:):)

 • sarkasta

  Oceniono 5 razy -3

  Wierszówka leci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX