Brazylia gromi Irak w sparingu. Powrót Kaki

Reprezentacja Brazylii pokonała Irak 6:0 w meczu towarzyskim rozegranym w czwartek w szwedzkim Malmoe. W podstawowym składzie wyszedł Kaka, dla którego był to pierwszy mecz w reprezentacji Brazylii od czasu mundialu w RPA.
Brazylia
Bramki: Oscar (22., 28.), Kaka (48.), Hulk (56.), Neymar (76.), Lucas (80.)
Skład: Diego Alves - Adriano, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Paulinho (89. Fernando), Ramires (81. Sandro) - Kaka (72. Lucas), Oscar (82. Giuliano) - Hulk (74. Thiago Neves), Neymar
Irak
Skład: Gassid - Rehema, Shakir, Samal, Abbas - Samer, Akram, Munir, Khalid - Mahmoud, Karim
Od początku widać było, że zawodnikowi Realu Madryt chce się grać. Irakijczykom też grać się chciało, ale kompletnie nie potrafili przeciwstawić się Brazylijczykom, którzy grali na luzie, ale zupełnie zdominowali rywali.

Świetnie zaprezentowali się zwłaszcza ofensywni zawodnicy gospodarzy MŚ w 2014 r., ale trudno pisać dla nich pochwalne peany po wspaniałym koncercie zagranym na tle bardzo słabego rywala.

Do przerwy było 2:0 po dwóch golach wschodzącej gwiazdy Chelsea, Oscara. Świetnie prezentował się też Neymar, który wkręcał w ziemię rywali i miał kilka okazji na zdobycie bramki.

Neymar w końcu strzelił zasłużonego gola w drugiej połowie. Oszukał rywali balansem ciała, stojąc w miejscu i uderzył pomiędzy dwoma Irakijczykami, świetnie dokręcając piłkę do dalszego słupka z ostrego kąta.

Wcześniej jednak (dość podobne) gole strzelali Hulk i - tuż po przerwie - również ambitnie o niego walczący Kaka. Ostatnią bramkę dorzucił w 80. min. Lucas po świetnej klepce z Neymarem.

Trener Mano Menezes, o którego zwolnieniu mówiło się ostatnio w Brazylii coraz głośniej, prawdopodobnie może na chwilę odetchnąć. I tak wątpliwe było jednak, aby ktoś zdecydował się na jego zmianę przed MŚ w 2014 r.

Trenerem Iraku jest brazylijska legenda, Zico.

We wtorek Brazylia zmierzy się z Japonią w towarzyskim meczu we Wrocławiu.

"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]

• Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
  • Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? Wisła inauguruje Puchar Świata w skokach po raz ostatni? "Koszt byłby o trzy czwarte niższy"
  • "> Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"

• Hannawald: Stoch wygra Puchar Świata, a Polak będzie czarnym koniem nowego sezonu
  • Jarosław Niezgoda może odejść z Legii Warszawa. Jest zapytanie!