Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Gibraltar tymczasowym członkiem UEFA

Będący kolonią brytyjską Gilbraltar został włączony w struktury UEFA. Na razie tymczasowo. Decyzję o tym, czy kolonii przyznać pełnoprawne członkostwo zapadnie w maju przyszłego roku.
Wsprawie Gibraltaru komitet wykonawczy UEFA debatował podczas poniedziałkowego posiedzenia w Sankt Petersburgu. Licząca 28 tysięcy mieszkańców brytyjska kolonia już w maju przyszłego roku może stać się 54, pełnoprawnym członkiem UEFA. O jej losach europejska federacja piłkarska zadecyduje w maju na kongresie w Londynie.

Sprawa Gibraltaru została poruszona dzięki Trybunałowi Arbitrażowemu do spraw Sportu. Jakiś czas temu instytucja orzekła, że UEFA ma rozważyć przyjęcie kolonii do swoich struktur.

Wpływy w Gibraltarze od wielu lat są kwestią sporu pomiędzy Wielką Brytanią a Hiszpanią. Mimo podpisania w 1713 roku traktatu pokojowego w Utrechcie, Madryt nadal rości sobie prawa do kolonii. Hiszpańskie ministerstwo sportu wydało nawet edykt do wszystkich sportowych federacji, który mówi, że te powinny blokować wszelkie członkowskie wnioski płynące z Gibraltaru.

Więcej o:
Komentarze (6)
Piłka nożna. Gibraltar tymczasowym członkiem UEFA
Zaloguj się
 • giggs88

  Oceniono 77 razy 65

  Niedobrze, będzie kolejna reprezentacja zdolna zagrozić Polsce w eliminacjach do EURO 2016...

 • myje_nogi_w_zlewie

  Oceniono 58 razy 48

  giggs88

  nie martwiłbym się tym,bo pewnie będziemy razem z nimi w jednym koszyku:-P

 • 22sebaoo

  Oceniono 52 razy 44

  skoro maja zwiazek z Wielka Brytania i Hiszpania to calkiem realne ze wsrod tych 28tys znajdzie sie wiecej dobrych pilkarzy niz u nas :D

 • roganoo

  Oceniono 4 razy 0

  A Polska spada w rankingu FIFA o kolejne miejsce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX