Superpuchar Europy. Atletico zmiażdżyło Chelsea

Atletico Madryt - zwycięzca Ligi Europejskiej - rozbiło1:4 Chelsea, która w poprzednim sezonie okazała się najlepsza w Lidze Mistrzów. Klasyczny hat trick ustrzelił napastnik drużyny z Madrytu Radamel Falcao.

Zobacz jak Falcao wypunktował Chelsea - na Z Czuba.tv [WIDEO] ?

Kolumbijczyk strzelał w 7., 19. i 45. minucie I tylko ta ostatnia bramka nie była "piękna", a zaledwie "zwykła" - Falcao, z asystą obrońcy, strzelił po ziemi obok Petra Czecha. Wcześniej trafiał bajecznie. Najpierw przerzucił piłkę nad jednym z rywali, ale na tyle w bok, by nie sięgnął jej interweniujący na linii bramkowej David Luiz. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Nie minął kwadrans, a Falcao z piłką na linii pola karnego skopiował gola, którego strzelił w finale Ligi Europejskiej. Lewą nogą strzelił w samo okienko bramki Chelsea. Nim minęła połowa, było po meczu.

Londyńczycy wydawali się oszołomieni, tym bardziej, że Atletico co chwilę zagrażało bramce Petra Czecha. Piłkarze Chelsea nie potrafili się utrzymać przy piłce, popełniali błędy w obronie. Bezbarwny był Fernando Torres. Niewiele do gry wniósł sprowadzony latem Eden Hazard, który w Premier League jest jednym z najskuteczniejszych w londyńskim zespole. W 60. minucie do siatki rywali trafił Miranda. I choć kwadrans później po rzucie rożnym wybijanym przez Lamparda, w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki Atletico wepchnął Gary Cahill to przewaga madrytczyków była ogromna. Szczególnie kontry Atletico były szalenie groźne.

Piłkarze z Madrytu po raz drugi w ciągu ostatnich trzech lat zdobyli Superpuchar Europy. Dwa lata temu pokonali w Monako Inter Mediolan 2:0.