Rangers - Celtic. Dramatyczne zwycięstwo bankrutów

Glasgow Rangers wygrali derbowy mecz z Celtikiem 3:2 i nie pozwolili odwiecznym rywalom na zdobycie mistrzostwa Szkocji.
Po porażce znajdującego się na trzecim miejscu Motherwell Celtic miał szansę na zdobycie tytułu już podczas niedzielnego Old Firmy Derby na Ibrox Stadium. Rangers, którzy z powodu problemów finansowych znajdują się na krawędzi bankructwa i są prowadzeni przez zarząd komisaryczny, przegrali trzy spotkania domowe z rzędu, a kolejna porażka oznaczałaby pierwszą tak fatalną passę w 140-letniej historii klubu.

Rangers zaczęli Old Firm Derby bardzo agresywnie i już w 11. minucie wyszli na prowadzenie po fantastycznym rajdzie Sone Aluko. Po pół godzinie gry z boiska wyleciał obrońca Celtiku Cha Du-Ri, który sfaulował rywala na skraju pola karnego. W przerwie na trybuny został wyrzucony trener The Bhoys, Neil Lennon, a po wznowieniu gry kolejną czerwoną kartkę obejrzał pomocnik Victor Wanyama.

Goście musieli radzić sobie w dziewiątkę i bez trenera, więc kolejne gole były kwestią czasu. W 72. minucie na 2:0 podwyższył Andrew Little, a chwilę później bramkę na 3:0 zdobył Lee Wallace.

Nic nie zapowiadało takich emocji, jakie spowodowały ostatnie minuty meczu. Tuż przed końcem Carlos Bocanegra z Rangers sprokurował rzut karny i został wyrzucony z boiska, a jedenastkę wykorzystał Scott Brown. W doliczonym czasie gola na 3:2 strzelił Thomas Rogne, ale liderowi zabrakło czasu, by wyrównać.

Cały mecz na ławce rezerwowych Celtiku przesiedzieli Łukasz Załuska i Paweł Brożek.

Po porażce z Rangers Celtic pozostają liderem i tylko cud może odebrać im tytuł mistrza Szkocji. The Bhoys mają 18-punktową przewagę nad odwiecznym rywalem.