08.02.2012 , aktualizacja: 09.02.2013 01:16

Camp Nou

Valencia

Sergio Canales (z lewej) i Carles Puyol

Sergio Canales (z lewej) i Carles Puyol (Fot. Alberto Saiz AP)

Barcelona w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Króla wygrała z Valencią 2:0. Bramki dla mistrzów Hiszpanii strzelali Fabregas i Xavi. W finale rywalem Barcelony będzie Athletic Bilbao.
Zczuba.tv: Zobacz bramki z meczu Barcelona - Valencia

W poprzedniej rundzie Barcelona wyeliminowała Real Madryt, teraz z kwitkiem odprawiła Valencię. W pierwszym meczu był remis 1:1, w rewanżu Barca bramki strzelić sobie nie dała, sama strzeliła za to dwie.

W pierwszej połowie Diego Alvesa pokonał Cesc Fabregas, który dostał idealne długie podanie od Leo Messiego. Valencia mogła wyrównać na początku drugiej połowy, ale dwa razy świetnie bronił Pinto. W 76 minucie po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Fegouli, a pięć minut później do siatki Valencii trafił Xavi po silnym strzale z ośmiu metrów.

Barcelona w finale zmierzy się z Athletic Bilbao, które wyeliminowało trzecioligowy Mirandes. We wtorek Baskowie zwyciężyli 6:2, w dwumeczu 8:3.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90 min. + 3 Koniec meczu. Barcelona wygrywa 2:0 i awansuje do finału Pucharu Króla.

90 min. + 1 Iniesta za Fabregasa. Wcześniej weszli Tello i Alves.

90 min. Sędzia doliczył trzy minuty, a na wejście czeka Andres Iniesta.

85 min. Messi strzelał z rzutu wolnego, ale Diego Alves w ostatniej chwili wypiąstkował piłkę na rzut rożny.

83 min. Groźny strzał Tino Costy z rzutu wolnego. Pinto z problemami łapie piłkę.

81 min. 2:0! Fantastyczne uderzenie Xaviego z ośmiu metrów.

80 min. Aduriz zwodem minął dwóch rywali, ale tuż przed oddaniem strzału poślizgnął się.

76 min. Valencia będzie kończyć ten mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Feghouliego.

75 min. Pinto znów dwa razy musi ratować się wybiciem piłki na rzut rożny - najpierw po uderzeniu Jonasa, po chwili po strzale Tino Costy.

72 min. Kontra Valencii. Puyol zatrzymał Albę, ale strzelał jeszcze Jonas, ale piłka wyleciała na rzut rożny po nogach obrońcy.

67 min. Barcelona po okresie przewagi rywali znów zaczyna dominować. Od dobrych pięciu minut Valencia nie opuściła własnej połowy.

63 min. Messi sam na sam z Alvesem, po raz kolejny lepszy bramkarz Valencii.

59 min. Mascherano ratuje Barcelonę. Pinto wyszedł przed pole karne, Aduriz uderzył nad nim, ale w ostatniej chwili Mascherano wybił piłkę na rzut rożny.

55 min. Kolejna dynamiczna akcja Messiego, tym razem strzelał płasko po ziemi. Diego Alves znów nie dał się pokonać.

53 min. Dynamiczny rajd Messiego. Argentyńczyk wbiegł w pole karne i próbował przelobować Diego Alvesa, ale bramkarz Valencii w ostatniej chwili przeniósł piłkę nad poprzeczką.

50 min. Żółta kartka dla Victora Ruiza za faul na Xavim w środku pola.

47 min. Pinto dwa razy w ciągu kilkunastu sekund ratuje Barcelonę przed utratą bramki - najpierw nogami zatrzymuje strzał Alby, chwilę później złapał uderzenie głową Aduriza.

46 min. Czas na drugą połowę. Zaczynamy!

Przerwa

45 min. Koniec pierwszej połowy. Barcelona prowadzi po bramce Fabregasa.

41 min. Prostopadłe podanie do Sancheza, ten pada w polu karnym, ale sędzia faulu się nie dopatrzył. Za to odgwizdał spalony.

38 min. Długie podanie na wolne pole do Messiego, ale tym razem Argentyńczyka uprzedził bramkarz Valencii.

32 min. Kolejny fatalny błąd obrońców Valencii, ale tym razem Fabregas Diego Alvesa pokonać nie zdołał.

29 min. Fantastyczna wymiana podań miedzy Messim a Cuencą, ale w ostatniej chwili wmieszał się w to Albelda.

26 min. Rzut wolny dla Barcelony 20 metrów od bramki Valencii. Przymierzał Xavi, ale strzelał Messi. Diego Alves piłki w rękach nie utrzymał, ale zdążył ją złapać nim dobiegł Puyol.

19 min. Błąd Ramy'ego. Piłkę przejął Messi i popędził na bramkę Valencii. Jego strzał odbił przed siebie Diego Alves, dobitka Cuenki byłą niecelna.

16 min. Gol!!! Barcelona prowadzi 1:0! Długie podanie do Fabregasa, który wyprzedził obrońcę i strzelił obok Diego Alvesa. Bramkarz Valencii popełnił fatalny błąd, bo mógł wyjść do piłki i wcześniej przeciąć podanie.

12 min. Fantastyczne podanie Mathieu do Feghouliego, ale ten z ponad 16 metrów strzelił wysoko ponad bramką Pinto.

9 min. Valencia z Barceloną jeszcze nie wygrała, odkąd trenerem Dumy Katalonii został Pep Guardiola. Zespoły do tej pory grały ośmiokrotnie.

7 min. Jonas próbował zaskoczyć Pinto, ale nie udało mu się przerzucić piłki nad bramkarzem Barcelony.

5 min. Barcelona awansowała do kolejnej rundy w Pucharze Króla pięciokrotnie (na siedem prób), jeśli w pierwszym meczu padł remis 1:1.

3 min. Gorąco pod bramką Barcelony. Strzelał Jordi Alba, ale nieczysto trafił w piłkę. Próbował do niej dobiec jeszcze Mathieu, ale nie zdążył. Valencia, podobnie jak w pierwszym meczu, od samego początku gra pressingiem, atakuje zawodników Barcelony jeszcze na ich połowie.