Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

KMŚ. Maroko gospodarzem Klubowych Mistrzostw Świata w 2013 i 2014 roku

Maroko, jako pierwsze afrykańskie państwo zostało wybrane gospodarzem Klubowych Mistrzostw świata - będą się one tam odbywać w 2013 i 2014 roku. W 2012, podobnie jak teraz odbędą się w Japonii.
Właśnie kończą się Klubowe Mistrzostwa Świata w Jokohamie - niedzielny finał pomiędzy brazylijskim Santosem a hiszpańską Barceloną rozegra się w Tokio. Przyszłoroczne mistrzostwa odbędą się w Japonii, gdyż FIFA pragnie pomóc krajowi w otrząśnięciu się po marcowych trzęsieniach ziemi.

- Chcemy, żeby mecze odbywały się na stadionach położonych na terenach dotkniętych katastrofą. Pomagamy odbudować stadion w Sendai - największym mieście na terenach dotkniętych trzęsieniem - powiedział w piątek wieczorem Sepp Blatter, ogłaszając decyzję FIFA.

W niedzielnym finale zagrają ze sobą triumfator Copa America - brazylijski Santos z, uznawanym za objawienie, Neymarem w składzie i zwycięzca Ligi Mistrzów - FC Barcelona, z fenomenalnym Argentyńczykiem Leo Messim.W półfinałowym meczu z katarskim Al-Sadd poważnej kontuzji doznał napastnik Barcelony David Villa.

"Geniusz na miarę Zico" Czy Neymar zatrzyma Barcelonę? »