Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Trener Santosu: Neymar jest talentem na miarę Zico i Zidane'a

Trener Santosu Muricy Ramalho powiedział, że 19-letni Brazylijczyk jest jednym z największych talentów piłkarskich w historii, odnosząc się tym samym do skromnej wypowiedzi Neymara, który powiedział w piątek, że nigdy nie będzie tak dobry jak Pele i utrzymywał, że to Lionel Messi jest obecnie najlepszym piłkarzem na świecie.
Rozgrywane właśnie w Japonii Klubowe Mistrzostwa Świata mogą wkrótce przynieść okazję do bezpośredniego porównania talentów Brazylijczyka i Argentyńczyka w meczu finałowym, jeśli tylko Santos i Barcelona wygrają swoje półfinały.

Trener Santosu, który nie szczędził pochwał Neymarowi zastrzegał się, że nie należy do tych, którzy szczodrze szafują etykietkami w stylu "nowy Pele".

- W Brazylii zagrasz jeden dobry mecz i już mówią, że jesteś wielki - mówił na konferencji prasowej - wielkim jest zawodnik, który widzi grę zanim inni ją zobaczą. A to bardzo rzadkie. Najlepszym jakiego widziałem był Zico. Pele się nie liczy, on stanowił klasę sam dla siebie... Zico miał wszystkie fundamentalne umiejętności: dobry strzał głową i obiema stopami, drybling, doskonały przegląd pola i wizję gry. Zico, Rivelinho, Zidane... Neymar jest na tym poziomie.

W środę podopieczni Ramalho zmierzą się w półfinałowym meczu KMŚ z japońska Kashiwą Reysol.

Sędzia nie uznał dwóch goli, kibice wtargnęli na boisko: Klubowe Mistrzostwa Świata w Japonii »