Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwaj irańscy piłkarze zdyskwalifikowani za "niemoralne" cieszynki

Irańska federacja piłkarska nałożyła na dwóch piłkarzy dyskwalifikacje na czas nieokreślony za "niemoralne czynności" podczas okazywania radości po strzelonych golach.
Zachowanie piłkarzy zostało potępione od razu przez działaczy i komentatorów. Zdarzenia miały miejsce podczas ligowego spotkania Persepolisu Teheran z Damashem Gilan, oglądanymy na żywo w publicznej telewizji przez miliony Irańczyków.

Obrońca Persepolisu Mohammad Nosrati miał uszczypnąć Sheysa Rezaeiego w pośladek.

Po kolejnym golu Rezaei podobnie uszczypnął innego kolegę z drużyny.

Persepolis, w którym grają zawieszeni piłkarze, wygrał 3:2 dzięki bramce w końcówce meczu.

- Nosrati i Rezaei zostali zdyskwalifikowani na czas nieokreślony za popełnienie niemoralnych czynności. Kara dotyczy wszelkich czynności związanych z piłką nożną - ogłosił szef komitetu dyscyplinarnego irańskiej federacji, Ismail Hasanzadeh.

Obaj piłkarze zostali też zawieszeni przez swój klub i ukarani grzywną po 40 tys. dol. Persepolis to popularna drużyna, finansowana przez rząd.Nosrati i Rezaei twierdzą, że ich gesty nie miały nikogo obrazić. Hasanzadeh stwierdził jednak, że w ich sprawie zostanie przeprowadzone drobiazgowe śledztwo, które może zakończyć się bardzo długą dyskwalifikacją.

Federacja od dawna stara się powstrzymywać zachowania, które jej zdaniem powinny zasługiwać na miano niemoralnych. Również obraźliwe słowa wypowiadane przez piłkarzy lub kibiców oznaczają w tej islamskiej republice bardzo surową karę.

Więcej o: