Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Smuda nie ruszy się z Lecha

PRZEGLĄD PRASY. - Zimą to mnie może tylko Real Madryt wyciągnąć. Nie myślę, żeby teraz rzucić Lecha - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener "Kolejorza" Franciszek Smuda.
Lewandowski obserwowany we Włoszech »

Lech Poznań po ostatniej kolejce pierwszy raz w tym sezonie objął prowadzenie w lidze. Franciszek Smuda podchodzi jednak do tego z dużym dystansem.

- Ja mam zasadę, że tabelę oglądam tylko raz - na koniec sezonu. Dawno temu, w Widzewie, gdy pierwszy raz wyszedłem na pierwsze miejsce, to radość była niesamowita. A teraz już nie podniecam się, traktuję to jak codzienność. Natomiast fajna jest reakcja piłkarzy - zachowują się, jakby wzięli najtrudniejszą przeszkodę w Wielkiej Pradubickiej. To ich na pewno podbuduje, przed czwartkowym meczem z Deportivo. Zresztą ja już spać po nocach nie mogę przed tym występem.

Na pytanie, czy ewentualna propozycja objęcia pracy w Wiśle Kraków byłaby przez Smudę do przyjęcia, trener Lecha odpowiada: - Jestem zwolennikiem pracy takiej, jak w Poznaniu - czyli komfortowej. Powiem tak - zimą to mnie może tylko Real Madryt wyciągnąć. Nie myślę, żeby to teraz rzucić.