Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2014. Jeden z reprezentantów Niemiec uszkodził Puchar Świata

Prezydent niemieckiej federacji piłkarskiej (DFB) Wolfgang Niersbach wyznał, że puchar za triumf na MŚ w Brazylii, który otrzymała jego reprezentacja, nie wyszedł z szalonych celebracji bez szwanku
Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Niersbach powiedział, że jeden z podopiecznych Joachima Loewa uszkodził trofeum podczas świętowania.

Reprezentanci Niemiec, którzy pokonali w finale mundialu Argentynę dzięki bramce Maria Goetzego, zdobyli dla swojego kraju czwarty w historii tytuł (wcześniej wygrywali w 1954 r., 1974 r. i 1990 r.). Po powrocie z Brazylii jeździli z pucharem po Berlinie, prezentując go tłumom. Możliwe, że bawili się nawet nieco za dobrze.

- W pewnym momencie, mały kawałek naszego Pucharu Świata odpadł - cytuje Niersbacha "Die Welt". - Nie obawiajcie się! Mamy specjalistów, którzy pracują nad jego naprawieniem. Próbowaliśmy dowiedzieć się, kto uszkodził puchar, ale nasze usilne śledztwo zakończyło się fiaskiem.

Na szczęście dla Niemców i nieznanego sprawcy, ich Puchar Świata jest tylko repliką tego, które zwycięzcy wznieśli 13 lipca na Maracanie - FIFA wycenia jego wartość na 10 mln euro. Po tym, jak złodzieje upodobali sobie Puchar Julesa Rimeta, który na dobre zniknął z Brazylii w 1983 r., FIFA nie ufa już tak bardzo narodowym federacjom i nowe trofeum nie jest powierzane im na przechowanie.

Do tej pory specjalistą od niszczenia pucharów był Sergio Ramos. Oto pamiętne sceny ze świętowania zwycięstwa Realu Madryt w Pucharze Króla:Podajemy aktualny wynik meczu Niemcy - Brazylia! [KLIKNIJ]


Gorzej jest: