Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Holandia: Futbolowe kłamstwo totalne?

Wielka Holandia z mundiali 1974 i 1978 grała na dopingu, piłkarzy szprycowały też najbardziej utytułowane kluby. To rewelacje z wydanej książki o holenderskim futbolu
Czy myślisz, że doping w futbolu to codzienność?
Więcej o:
Komentarze (82)
Holandia: Futbolowe kłamstwo totalne?
Zaloguj się
 • ragol

  Oceniono 332 razy 310

  Hmmm... skoro Marion Jones, Lens Amstrong, to dlaczego nie Holandia czy RFN... Odebrać medale, wymazać statystyki.
  I cieszyć z Mistrzostwa Świata Polaków... :)

 • czoper62

  Oceniono 204 razy 186

  Jeśli wtedy doping na zachodzie był powszechny, to musieli brać i Niemcy. Tym samym mistrzostwo świata 1974 należy się nam.

 • syngefco

  Oceniono 115 razy 97

  "Amfetamina jak witamina"

  ... o rzesz Ty, amfa nie jest witaminą ? teraz już wiem, dlaczego nie mogłem kupić w aptece ;)

 • pawelekok

  Oceniono 91 razy 87

  Chodziły plotki, że nasi futbolowi medaliści z 1974 r. dopingowali się chlaniem gorzały, grą w kasynie i chodzeniem na dziwki. I potem grali jak natchnieni. Dobra passa skończyła się kiedy PZPN przysłał im do Niemiec żony. Potem przegrali mecz z RFN. Ciekawa sprawa, że później w eliminacjach do mistrzostw Europy Orły Górskiego najpierw rozgromiły u siebie Holandię 4:1, żeby w rewanżu przegrać w Amsterdamie 0:3. To zapewne przypadek, że PZPN też im przysłał żony w przeddzień meczu.

 • robertos27

  Oceniono 85 razy 79

  Nasi piłkarze w 1982 też stosowali niedozwolone wspomaganie. Tzn miesięcznie jedli więcej mięsa niż dwu i półkilogramowa norma kartkowa.

 • kapus0001

  Oceniono 54 razy 42

  Trzeb apowiedzieć głośno,że lata sześciesiąte i siedemdzxiwisąte ubiegłego stulecia to okres ogólnego szprycowania się sportowców. Skad np wzieły się sukcesy sprtowców NRD czy Bułgarii. Nasi też nie byli wiele gorsi. W odróznieniu od sportowców zawodowych gdzie kazdy podmiot czyli klub zawodnik sobie rzepkę skrobie w bloku wschodnim istniał zalegalizowany doping państwowy. Ale jednak początki zorganizowanego dopingu zaczęły się w USA.
  Co do piłki nożnej jest to dyscyplina stosunkowo mało dotknięta tą plagą Owszem istotne sa takie elementy jak kondycja czy wytrzymałość organizmu, zwrotność sprawność ale najistotniejsze sa jednak indywidulana technika czy inteligencja w grze a także umiejętoosz grania zespołowego a na to jeszcze nikt nie wymyślił doipingu.
  Dlatego dzisiaj z sentymentem wspomina się takich wirtuozów jak Pele, Garincha,B.Charto, Eusebio czy wielu innych czarodziejów potrafiących nierzadko w pojedynkę wygrywać mecze. D

 • abtmarketing

  Oceniono 27 razy 27

  A wszyscy sie na kolarzy uwzieli ;)

 • jozek48

  Oceniono 40 razy 14

  a nasza Szewińska to szyciutka była, widać na zdjęciu, ze zmian hormonalnych nie ma.

  www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.tylkoigrzyska.pl/images/stories/Legendy/szewinska.jpg&imgrefurl=http://www.tylkoigrzyska.pl/index.php?option%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D1959&h=480&w=745&sz=48&tbnid=pYeLYyMbO5k3ZM:&tbnh=97&tbnw=151&zoom=1&usg=__ZLb8PM27CPg6I-HAwZk883hg3SI=&docid=gMcCpm_9HibyuM&sa=X&ei=otuEUvDjNY2HswbfnoDoCw&ved=0CIABEP4dMAs

 • tornson

  Oceniono 14 razy 12

  Z drugiej strony gdyby doping naprawdę przynosił w futbolu takie skutki, to czemu najbardziej szprycujące swoich sportowców kraje (NRD i USA) wogóle nie liczyły się w futbolu, mimo że ich naszprycowani sportowcy dominowali w innych dyscyplinach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX