Premier League. United wygrywa, udany debiut Giggsa

Ryan Giggs od okazałego zwycięstwa zaczął pracę trenerską w Manchesterze United. ?Czerwone Diabły? pokonały na własnym stadionie Norwich 4:0.
0
Bramki: Rooney (41. - karny, 49.), Mata (64., 73.) Kartki: Evra - żółta Skład: De Gea - Jones, Ferdinand, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Cleverley (71. Hernandez), Kagawa (65. Young) - Rooney, Welbeck (60. Mata)
Norwich
Kartki: Howson - żółta Skład: Ruddy - Whittaker, Martin, Turner, Olsson - Snodgrass, Howson, Johnson, Redmond (69. Hooper) - Fer (80. Tettey) - Van Wolfswinkel (57. Elmander)
Na tablicy świetlnej długo utrzymywał się wynik 0:0. Jednak tuż przed przerwą Welbeck był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Rooney i pewnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce.

Chwilę po przerwie Rooney po raz kolejny umieścił piłkę w siatce po ładnej indywidualnej akcji. Rywale zostawili mu dużo miejsca przed polem karnym, więc nie wahał się długo i oddał strzał. Piłka wylądowała w bramce przy samym słupku. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Kolejne bramki to dzieło wprowadzonego w 60. minucie Maty. Hiszpan zaliczył prawdziwe wejście smoka, bo pokonał bramkarza już trzy minuty po wejściu na murawę. Na strzał zza pola karnego ponownie zdecydował się Rooney, bramkarz zdołał odbić jego uderzenie, ale piłka po chwili wróciła w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Mata i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

Niespełna dziesięć minut później Mata ponownie pokonał bramkarza Norwich. Piłka została zagrana przed bramkę, a Hiszpan niczym rasowy snajper dołożył głowę, zmieniając tor lotu piłki. Bramkarz nie miał czasu na interwencję, a piłka zatrzepotała w siatce.

Goście mieli swoje szanse w końcówce spotkania, ale dobrze między słupkami spisywał się De Gea i bronił groźne uderzenia zza pola karnego. Po jednym z nich piłka trafiła w poprzeczkę.