Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Sfrustrowany Moyes przemówił. Związek menedżerów krytykuje United

We wtorek David Moyes został zwolniony z funkcji menedżera Manchesteru United. Według brytyjskich mediów 50-letni szkoleniowiec był wściekły na to, w jaki sposób z nim się pożegnano. Ale w oficjalnym oświadczeniu władz klubu nie skrytykował. Zamiast niego zrobił to dyrektor Stowarzyszenia Menedżerów Ligowych.
Chcesz pojechać na mundial do Brazylii? Nic prostszego!

- Wyznaczenie mnie na menedżera Manchesteru United, jednego z największych klubów na świecie, było czymś, z czego zawsze będę niesamowicie dumny. Było jasne, że przejęcie klubu po tak długim okresie stabilności i sukcesów będzie poważnym wyzwaniem, ale ja się nim rozkoszowałem - tak brzmi wstęp oświadczenia Moyesa, które opublikowano na stronie Leaguemanagers.com.

Moyes chwali w nim cały swój sztab szkoleniowy, dziękuje za zaangażowanie i lojalność. - Byliśmy w pełni skoncentrowani i zaangażowani w proces fundamentalnej przebudowy drużyny. Ten cel miał był osiągnięty przy jednoczesnym zapewnieniu dobrych wyników w Premier League i Lidze Mistrzów. Jednak w tym przejściowym okresie gra i rezultaty nie były takie, do jakich są przyzwyczajeni kibice United. I ja podzielam ich frustrację - pisze Moyes.

Brytyjskie media donoszą, że szkocki szkoleniowiec jest także sfrustrowany stylem, w jakim pożegnano go na Old Trafford. Gazety podają, że Moyes niczego się nie spodziewał, a o swoim zwolnieniu dowiedział się podobnie jak wszyscy - z poniedziałkowych doniesień dziennikarzy. Co więcej, według Sky Sports Moyes ma żal do kierownictwa klubu, że nie wykazało się większą cierpliwością. Moyes twierdził, że potrzebuje więcej czasu, żeby latem za pomocą odpowiednich transferów mógł skompletować skład mający gwarantować sukcesy. Poprzedniego lata nie zdążył. Nie udało mu się sprowadzić do klubu m.in. Cesca Fabregasa i Leightona Bainesa.

W oświadczeniu o złości na klub nie ma jednak ani słowa. Moyes dziękuje władzom za przyjęcie go do rodziny Manchesteru United, dziękuje kibicom, którzy w niego wierzyli, i sir Aleksowi Fergusonowi, który wskazał go na swojego następcę.

Być może to, czego nie napisał Moyes, a co czuje, wyraził dyrektor Stowarzyszenia Menedżerów Ligowych (LMA) Richard Bevan. - Jesteśmy rozczarowani sposobem zwolnienia Davida z Manchesteru United. Tym, że w prasie pojawiły się potwierdzające to informacje, zanim David sam się oficjalnie dowiedział. To smutne, że zakończono jego kadencję w tak nieprofesjonalny sposób - napisał.

Wygraj tablet Acer Iconia W4 i odkryj nowe oblicze apki Sport.pl LIVE


Korzystasz z Gmaila? Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy

Więcej o:
Komentarze (16)
Premier League. Sfrustrowany Moyes przemówił. Związek menedżerów krytykuje United
Zaloguj się
 • culioneros

  Oceniono 192 razy 154

  Jeżeli rzeczywiście o zwolnieniu Moyesa najpierw dowiedziały się media, a dopiero potem sam zainteresowany, to naprawdę jest to mało eleganckie pożegnanie. Od takiego klubu jak Manchester United wymaga się trochę więcej. Nawet jeśli trener pracował krótko i spieprzył sezon...

 • agzegoz

  Oceniono 28 razy 0

  powinni mu dac jeszcze jeden sezon
  on nie jest zly i wie jak powinien wygladac wspolczesny futbol
  z evertonem mu calkiem dobrze szlo

 • piotrek_2102

  Oceniono 31 razy -7

  Ja na ich miejscu próbowałbym ściągnąć Simeone, aczkolwiek mimo mojej symaptii do MU byłbym tym faktem zawiedziony, jako że ATM jest moim ulubionym klubem zza granicy.

 • juventusiak87

  Oceniono 60 razy -16

  Moyes może iść na trenera do Wisły Kraków, bo słyszałem, że Franek Smuda będzie trenerem United haha :P

 • maxbys

  Oceniono 93 razy -17

  Tak jak nie lubię ManU bardziej niż jakiegokolwiek klubu teraz jeszcze bardziej go nie lubię co do moyesa niech przejdzie do czegoś w PL i skopie dupę MU tego będę mu życzyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX