Premier League. Manchester United pokonał Aston Villę. Protest kibiców

W spotkaniu 32. kolejki Premier League Manchester United pokonał na Old Trafford Aston Villę 4:1. Kibice ?Czerwonych Diabłów? wciąż jednak domagają się zwolnienia Davida Moyesa. Tym razem, aby pokazać swoją niechęć do szkoleniowca, wynajęli... samolot.
1
Bramki: Rooney (20., 45.), Mata (58.), Hernandez (90.) Kartki: Rafael, Buttner - żółta Skład: De Gea - Rafael (46. Carrick), Vidić, Jones, Buttner - Fellaini, Fletcher - Young, Mata, Kagawa (68. Januzaj) - Rooney (75. Hernandez)
Aston Villa
Bramki: Westwood (13.) Kartki: Bacuna, Bertrand, Clark, Lowton - żółta Skład: Guzan - Bacuna, Vlaar, Clark, Bertrand - Westwood, Delph - Albrighton (78. Lowton), Weimann, Agbonlahor (71. Tonew) - Benteke
Spotkanie rozpoczęło się katastrofalnie dla United. Już w 13. minucie do siatki trafił Ashley Westwood. Ale później do roboty wziął się Wayne Rooney, który jeszcze przed przerwą strzelił dwie bramki. W drugiej połowie po jednym trafieniu dołożyli Juan Mata i Javier Hernandez i "Czerwone Diabły" wygrały swój 16. mecz w sezonie (zajmują siódme miejsce).

Więcej jednak niż o samym spotkaniu mówi się o proteście kibiców. Fani United, którzy domagają się zwolnienia Davida Moyesa, wynajęli samolot, który w pierwszej połowie krążył nad stadionem. Tuż za nim ciągnął się wielki baner z napisem "Wrong One - Moyes Out!". To oczywiste nawiązanie do transparentu "The Chosen One" (pol. wybrany), który zawisł na stadionie, po tym jak Moyesa na swojego następcę namaścił Sir Alex Ferguson. Kibice United chcieli w sobotę pokazać, że Moyes jest niewłaściwą osobą na stanowisku i powinien wylecieć z klubu. Protest jest reakcją na słabe wyniki zespołu w tym sezonie, m.in. na niedawną porażkę 0:3 z Liverpoolem.