Bundesliga. Gol Hannoveru uratował Borussię

Hannover zremisował we Freiburgu 2:2 w niedzielnym meczu 17. kolejki Bundesligi. Gdyby nie gol w doliczonym czasie gry, Borussia Dortmund znów wylądowałaby na ostatnim miejscu w tabeli.
SC Freiburg
Skład: Burki - Gunter, Kempf, Krmas, Riether (46. Mujdza) - Schmid, Darida (80. Torrejon), Schuster, Klaus - Mehmedi, Frantz (78. Philipp) Bramki: Frantz (45.), Kempf (81.) Żółte kartki: Riether, Kempf, Klaus
Hannover 96
Skład: Zieler - Albornoz, Sane, Marcelo, Sakai - Hirsch (67. Bittencourt), Schmiedebach - Kiyotake (90. Prib), Stindl, Briand - Joselu Bramki: Bittencourt (83.), Joselu (90.+3) Żółte kartki: Hirsch, Kiyotake, Albornoz
Borussia przed siedemnastą kolejką była w tabeli trzecia od końca, ale w sobotę przegrała 1:2 z Werderem Brema i spadła o jedno miejsce niżej.

Klub, który jest wicemistrzem Niemiec, w Lidze Mistrzów radzi sobie bardzo dobrze, wygrał grupę i w 1/8 finału jest faworytem w starciu z Juventusem Turyn. Na krajowych boiskach podopieczni Juergena Kloppa są jednak bezradni i gubią punkty niemal z każdym. W 17 meczach ubierali ich tylko 15, o dwa mniej niż Werder, HSV, Stuttgart.

W niedzielę długo wyglądało na to, że Borussia po raz drugi w tym sezonie sięgnie dna tabeli, gdyż w 81. minucie Freiburg wygrywał z Hannoverem 2:0.

W 45. minucie Christian Gunter z lewej strony pola karnego dograł do Mike'a Frantza, a ten płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce przy prawym słupku. Drugiego gola po strzale głową strzelił dziesięć minut przed końcem Marc-Oliver Kempf. Chwilę potem bramkę dla gości zdobył jednak Leonardo Bittencourt, w doliczonym czasie gry wyrównał Joselu.

Borussia znajduje się nad Freiburgiem tylko dlatego, że przy tym samym bilansie bramek strzelonych i straconych strzeliła jedną bramkę więcej.

- Każda krytyka, którą słyszymy, jest uzasadniona. Wyglądamy teraz jak banda idiotów i to tylko nasza wina - mówił w sobotę Klopp. - Mamy przed sobą trzy tygodnie pracy. Potem będziemy naprawiać to, co zrobiliśmy - dodał trener, który na razie wciąż nie musi obawiać się o swoją posadę.