Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Nowy napastnik Borussii może trafić do więzienia

Adrian Ramos może mieć w najbliższym czasie spore problemy z prawem - według informacji gazety ?Berliner Zeitung? Kolumbijczyk dopuścił się oszustwa podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.


Ramos zdawał egzaminy na prawo jazdy w 2010 r., w Berlinie. Na sprawdzian teoretyczny miała jednak przyjść inna osoba, która podała się za Kolumbijczyka. Miała jednak jaśniejszą niż on skórę, przez co oszustwo wyszło na jaw.

Sprawą zajęły się już organy ścigania i jeśli ta wersja się potwierdzi, to sąd może ukarać byłego piłkarza Herthy dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów.

Znacznie gorsze konsekwencje mogą jednak spotkać Ramosa w przypadku, gdy zostanie udowodnione, że podstawiona osoba zdała za niego egzamin. Oznaczałoby to, że od 2010 r. Ramos jeździ samochodem bez wymaganych uprawnień. A za takie wykroczenie grozi już nawet do roku więzienia.

Ramos, który w kwietniu tego roku porozumiał się w sprawie przejścia do Borussii Dortmund, przebywa obecnie z reprezentacją Kolumbii na mundialu, więc dziennikarzom nie udało się zdobyć jego komentarza do całej sprawy. Co ciekawe, napastnik oficjalnie został podopiecznym Juergena Kloppa dokładnie 1 lipca. Wicemistrzowie Niemiec zapłacili za niego berlińczykom 9,3 miliona euro.

Na MŚ Ramos zagrał jak na razie tylko w dwóch meczach - w pełnym wymiarze z Japonią oraz tylko sześć minut z Urugwajem. Gola nie strzelił, ale Kolumbia radzi sobie na turnieju rewelacyjnie. Po pokonaniu Urugwaju awansowała do ćwierćfinału, w którym w piątek zmierzy się z Brazylią.

Więcej o:
Komentarze (7)
Bundesliga. Nowy napastnik Borussii może trafić do więzienia
Zaloguj się
 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 14 razy 14

  To teraz będzie negocjował z BVB podwyżkę, żeby na szofera stykło.

 • kloceklego

  Oceniono 11 razy 11

  "Nowy napastnik Borussii może trafić do więzienia "

  tak dobrze strzela?

 • komercjuszek

  Oceniono 7 razy 7

  Nie może. Niemcy to kraj cywyilizowany, kary do dwóch lat więzienia są z reguły ogłaszane w nawiasach, zwłaszcza przy niskiej szkodliwości i i dotychczasowej niekaralności obwinionego. Ponadto tutaj nie wsadza się ludzi za kratki za posiadanie paru gram trawki, czy za jazdę na rowerze po jednym piwie za dużo (nawiasem mówiąc granicą dla rowerzystów jest wyższa niż dla kierowców pojazdów zmechanizowanych i wynosi 0,8 promila)
  Ponadto przekroczenie prawa zagrożone karą do jednego roku więzienia nie jest przestępstwem tylko wykroczeniem i te też nie są na ogół karane więzieniem, tak że najdotkliwszą karę może być zakaz prowadzenia pojazdów, działający tylko w Niemczech, co dla Kolumbijczyka akurat dotkliwą karą nie jest.
  I jeszcze jedno, nawet takie wiarygodne źródło jak "Bild-Zeitung", z którego z takim zapałem korzystają autorzy tego i innych brukowców, używa formy "mógłby", a nie "może".

 • mitoogorkach

  Oceniono 5 razy 1

  bialego by nie rozroznili, no chyba ze ten podstawiony akurat opalal by sie nad Baltykiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX