Bundesliga. Lewandowski liderem strzelców, Borussia wiceliderem ligi

Borussia Dortmund wygrała u siebie z FC Nuernberg 3:0 i wyprzedziła w tabeli Bayer Leverkusen. Swoją 15. bramkę w sezonie strzelił Robert Lewandowski i został samotnym liderem strzelców Bundesligi. Cały mecz rozegrał również Łukasz Piszczek.

Lewandowski był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Bramkę zdobył w 63. minucie - po podaniu od Henricha Mchitariana wpakował piłkę do siatki płaskim strzałem z szesnastu metrów. 12 minut wcześniej Polak miał też udział przy pierwszej bramce dla Borussii. Po dośrodkowaniu z lewej strony uderzył głową, bramkarz odbił piłkę w górę, dopadł do niej Mats Hummels i z bliskiej odległości pokonał golkipera. Trzecią bramkę zdobył w 83. minucie Mchitarian po znakomitym podaniu od Jonasa Hoffmana. Niewiele bramkowało, a byłby to drugi gol reprezentanta Armenii, bo w 59. minucie nawet trafił do siatki po prostopadłym zagraniu Lewandowskiego, ale był na minimalnym spalonym.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie - w pierwszej Borussia miała jedną świetną okazję, ale Lewandowski nie wykorzystał rzutu wolnego pośredniego podyktowanego za podanie do bramkarza. Piłka trafiła w nogi jednego z obrońców stojących na linii bramkowej. Drużyna Juergena Kloppa miała też trochę szczęścia - w 28. minucie napastnik Norymbergi Tomas Pekhart trafił w słupek w sytuacji sam na sam z Romanem Weidenfellerem.

Po tym meczu Borussia została wiceliderem Bundesligi. Wyprzedziła w tabeli Bayer Leverkusen, który przegrał u siebie 0:1 z Mainz. Drużyna z Dortmundu ma 45 punktów i wyprzedza "Aptekarzy" o dwa "oczka". Do Bayernu traci 20 punktów.

Lewandowski natomiast został samotnym liderem strzelców. Ma na koncie 15 bramek, o jedną więcej niż Adrian Ramos z Herthy.

Statystyki (za Whoscored.com):

Robert Lewandowski: 5 strzałów, dwa celne, cztery kluczowe podania, cztery udane dryblingi, 78 proc. skuteczności podań, siedem wygranych pojedynków główkowych, ocena 9.4 (lepszy tylko Mchitarian).

Łukasz Piszczek: 1 niecelny strzał, cztery przechwyty, dwa wybicia, 67 proc. skuteczności podań, cztery wygrane pojedynki powietrzne, ocena 7,5.

Czy Robert Lewandowski strzeli gola ze Szkocją?