Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Złota Piłka FIFA. Dwóch trenerów dało Lewandowskiemu pierwsze miejsce

Zgodnie z przewidywaniami Złotą Piłkę FIFA dla najlepszego piłkarza świata w 2013 roku zdobył Cristiano Ronaldo. Wśród 23 nominowanych był także napastnik Borussii Dortmund Robert Lewandowski. Swoje głosy oddało na niego 23 spośród selekcjonerów, kapitanów reprezentacji oraz dziennikarzy ze wszystkich 209 federacji zrzeszonych w FIFA.
Lewandowski zajął w głosowaniu trzynaste miejsce. Było to możliwe dzięki głosom 23 osób, spośród których trzy widziały polskiego napastnika na pierwszym miejscu. Zaskoczeniem wielkim nie jest to, że w ten sposób zagłosował selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Trochę dziwić może jednak taki wybór w wykonaniu niemieckiego trenera kadry Jamajki Winfrieda Schafera. Na pierwszym miejscu widział Lewandowskiego także kapitan reprezentacji Hongkongu Chan Wai Ho.

Na drugim miejscu umieścili polskiego napastnika kapitan Mołdawii Epureanu Alexandru oraz trenerzy Belgii Marc Wilmots, Bułgarii Ljubosław Penew, Korei Płd. Hong Myung Bo. Z kolei na trzeciej pozycji widzieli Lewandowskiego kapitanowie Gujany Nurse Christopher, Kazachstanu Kairat Nurdauletow, Mozambiku Dario Ivan Khan, Polski Jakub Błaszczykowski, Tadżykistanu Alisher Tuychiev oraz trenerzy Azerbejdżanu Bertie Vogts, Chorwacji Niko Kovac, Fidżi Juan Carlos Buzzetti, Gujany Wayne Dover i Włoch Cesare Prandelli.

Doliczając do tych głosów te oddane przez dziennikarzy, Lewandowski uzbierał 34 punkty, co dało mu trzynaste miejsce. Pierwszy był oczywiście Ronaldo, drugi Leo Messi, a trzeci Franck Ribery.

Więcej o:
Komentarze (30)
Złota Piłka FIFA. Dwóch trenerów dało Lewandowskiemu pierwsze miejsce
Zaloguj się
 • slodki_marcin

  Oceniono 298 razy 128

  Trener Jamajki pewnie był lekko spizgany haszyszem. Głosował na białą koszulkę, bo myślał, że to Ronaldo, ale jeszcze co najmniej przez kilka godzin był daltonistą i się okazało, że to jednak była żółta koszulka. Pewnie chłop sam się zdziwił.

 • socrates11

  Oceniono 51 razy 49

  Na tym to polega. Są różne optyki. Inaczej cała lista kończyłaby się na 3-5 nazwiskach ( każdy może tylko na trzech głosować)

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 111 razy 27

  Dlatego takie nagrody nie mają sensu. Nawałka dobrze wie, że Lewandowski nie jest najlepszym piłkarzem świata, to dlaczego tak głosował? Żeby się podlizać prawdziwemu szefowi kadry.

 • takisobiejac

  Oceniono 21 razy 19

  Do autora artykułu:
  Panie Bartoszu, wypadałoby aby sprawdził Pan pewne rzeczy zanim zrobi Pan bezmyślnie ctrl+V.
  Nie ma takiego piłkarza jak Nurse Christopher - ew. mogłaby to być jakaś pielęgniarka po zmianie płci :)
  Natomiast jest Chris Nurse, Gujańczyk urodzony w Londynie, całkiem solidny gracz kanadyjskiego FC Edmonton.
  Z kolei Mołdawianin Alexandru Epureanu nigdy nie występował w lidze węgierskiej (japońskiej, tajskiej, wietnamskiej, mongolskiej czy chińskiej też nie) by zapisywał Pan jego nazwisko "Epureanu Alexandru".
  Naprawdę takie rzeczy można spokojnie sprawdzić.

 • le52ek

  Oceniono 85 razy 13

  Jamajka, Hongkong, Mołdawia, Gujana, Mozambik, Polska, Tadżykistan, Azerbejdżan, Fidżi... Więcej chyba nie trzeba dodawać...

 • raskolnikov74

  Oceniono 13 razy 9

  Ja się dziwię, że Nawałka na Pazdana nie głosował.

 • sinirsey1

  Oceniono 11 razy 9

  Borat Sagdiyev też?

 • adis94

  Oceniono 11 razy 7

  " Na drugim miejscu umieścili polskiego napastnika kapitan Mołdawii Epureanu Alexandru oraz trenerzy Belgii Marc Wilmots, Bułgarii Ljubosław Penew, Korei Płd. Hong Myung Bo. Z kolei na trzeciej pozycji widzieli Lewandowskiego kapitanowie Gujany Nurse Christopher, Kazachstanu Kairat Nurdauletow, Mozambiku Dario Ivan Khan, Polski Jakub Błaszczykowski, Tadżykistanu Alisher Tuychiev oraz trenerzy Azerbejdżanu Bertie Vogts, Chorwacji Niko Kovac, Fidżi Juan Carlos Buzzetti, Gujany Wayne Dover i Włoch Cesare Prandelli."
  Pewnie z godzinę zajęło Wam sprawdzanie pisowni nazwisk i wklepanie tego w komputer, ale czy na pewno jesteście w 100 % pewnie, że każde nazwisko i każda literka się zgadza ? Hmmm ... ;> ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX