Bundesliga. Borussia wygrała pierwszy mecz w roku. Asysta Piszczka, słupek Lewandowskiego [WIDEO]

Borussia Dortmund pokonała lidera ligi belgijskiej Standard Liege 2:0 w towarzyskim meczu rozegranym na La Mandze. Przy pierwszym golu asystował Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski grał niespełna pół godziny i w najgroźniejszej sytuacji trafił w słupek.

W spotkaniu zagrali wszyscy trzej Polacy z Borussii. Jakub Błaszczykowski grał tylko w pierwszej połowie i niczym specjalnym się nie wyróżnił. Tak przynajmniej wynika z relacji pomeczowych na niemieckich serwisach. Tymczasem Robert Lewandowski wszedł na boisko w 63. minucie i był blisko zdobycia gola. W 82. minucie po jego strzale piłka trafiła w słupek.

Najdłużej na boisku przebywał za to Łukasz Piszczek, który zagrał 63. minuty, a w ósmej minucie asystował przy bramce Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Reprezentant Gabonu miał również udział przy drugiej bramce. W 58. minucie asystował przy trafieniu Jonasa Hofmanna.

Asysta Łukasza Piszczka:

Był to pierwszy mecz Borussii w tym roku. Trener Juergen Klopp mógł wystawić niemal wszystkich swoich najważniejszych zawodników. Poza składem byli tylko Ilkay Gundogan i Mats Hummels, którzy przechodzą rehabilitację. Podczas meczu lekkiego urazu nabawił się za to Kevin Grosskreutz.

Borussia Dortmund - Standard Liege 2:0 (1:0)

Bramki: Aubameyang 8. i Hofmann 58.

Skład Borussii: Weidenfeller (46. Langerak) - Piszczek (63. Kirch), Friedrich (46. Sarr), Sokratis (46. Günter), Schmelzer - Sahin (46. Kehl), Bender (46. Mkhitaryan) - Błaszczykowski (46. Großkreutz, 70. Jordanov), Hofmann (63. Reus), Aubameyang (63. Lewandowski) - Schieber (46. Ducksch).