Liga Mistrzów. "Ruhr Nachrichten": Klopp zostanie zawieszony przez UEFA

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze lokalnego niemieckiego dziennika "Ruhr Nachrichten", Juergen Klopp zostanie zawieszony na co najmniej jeden mecz Ligi Mistrzów. To wynik zachowania trenera Borussii Dortmund podczas meczu z Napoli.

W 31. minucie meczu Napoli - Borussia sędzia Pedro Proenca wyrzucił Juergena Kloppa na trybuny. To efekt awantury, jaką niemiecki trener wszczął po straconym przez jego zespół golu. Ostatecznie Borussia przegrała mecz 1:2.

Jak piszą niemieccy dziennikarze, w kolejnym spotkaniu Ligi Mistrzów Klopp będzie musiał usiąść na trybunach. Pierwszego października Borussia zagra u siebie z Olympique Marsylia. Dzień później odbędzie się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej UEFA, na której może zapaść decyzja o przedłużeniu kary.

Według przepisów UEFA Klopp będzie mógł śledzić poczynania swojego zespołu jedynie z trybun. Nie będzie miał wstępu do tunelu prowadzącego do szatni ani do samej szatni. Przed meczem i podczas niego nie może się kontaktować z zawodnikami ani członkami sztabu szkoleniowego. Pierwszego wywiadu będzie mógł udzielić dopiero 15 minut po zakończeniu meczu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone