El. MŚ 2014. 17 piłkarzy Borussii grało w drużynach narodowych

Aż siedemnastu z 25 powołanych piłkarzy Borussii Dortmund zagrało w ten weekend w meczach drużyn narodowych. Gole zdobyli Robert Lewandowski i Jonas Hoffman (w młodzieżówce). Asystą z kolei popisał się Marco Reus.

W meczu Niemców z Austrią (3:0) zagrało trzech piłkarzy BVB - Marcel Schmelzer, Sven Bender oraz Marco Reus. Ten ostatni zaliczył asystę przy trafieniu Toniego Kroosa na 2:0. Niestety Reusa zabraknie w meczu z Wyspami Owczymi, jaki Niemcy rozegrają we wtorek. Zawodnik Borussii miał problemy żołądkowe i zamiast do Thorshavn udał się już do Dortmundu.

Z kolei w meczu młodzieżówek Niemiec i Wysp Owczych do siatki rywali trafił młody Hoffman. Utalentowany piłkarz, który zaliczył już bramkę w Bundeslidze w meczu z Eintrachtem Brunszwik, tym razem wszedł na boisko na początku drugiej połowy mecz eliminacji MME. Sześć minut po pojawieniu się na murawie Jonas trafił do siatki.

Dwóch piłkarzy Borussii zagrało oczywiście w meczu Polski z Czarnogórą w eliminacjach do MŚ. Robert Lewandowski strzelił bramkę dającą Polsce remis 1:1. Jakub Błaszczykowski także trafił do siatki, jednak jego gol nie został uznany z powodu spalonego.

W meczach swoich drużyn zagrali także Grek Sokratis Papastatopulos (90 minut w wygranym 1:0 meczu z Liechtensteinem), Turek Nuri Sahin (65 minut w wygranym 5:0 meczu z Andorą), Ormianin Henrikh Mkhitaryan (90 minut w wygranym 2:1 meczu z Czechami), Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang (90 minut w przegranym 0:1 meczu z Burkina Faso, gol Prejuce Nakoulmy) oraz Neven Subotić (90 minut w zremisowanym 1:1 z Chorwacją). Po tym spotkaniu Serb ogłosił, że rezygnuje z gry w kwalifikacjach do mundialu .

Oprócz meczów reprezentacji seniorskich, pięciu piłkarzy Borussii zagrało także w młodzieżówkach.