Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Lewandowski strzela najwięcej

Po czterech kolejkach Bundesligi nie ma piłkarza, który strzelałby tyle razy na bramkę rywala co Robert Lewandowski. Napastnik Borussii Dortmund uderzał 20 razy, strzelił dwa gole.
Cały zespół Borussii Dortmund ma jak do tej pory najlepszą statystykę strzałów. Średnio piłkarze Juergena Kloppa uderzają w meczu na bramkę 21,3 raza. Drugi pod tym względem Bayern ma średnią 21 strzałów na mecz, a trzeci Augsburg - 18.

Statystykę Borussii mocno poprawia Lewandowski, który uderzał na bramkę rywali średnio pięć razy w spotkaniu (w sumie 20 strzałów). Drugi Anthony Modeste z Hoffenheim strzelał w czterech pierwszych kolejkach 18 razy, a trzeci Mame Biram Diouf z Hannoveru - 17.

Piłkarze Bundesligi z najwyższą średnią strzałów na mecz

1. Robert Lewandowski (Borussia) 5

2. Anthony Modeste (Hoffenheim) 4,5

3. Mame Biram Diouf (Hannover) 4,3

4. Henrich Mchitarian (Borussia) 4

5. Stefan Kiessling (Bayer) 3,8

Fakt, że Lewandowski strzelił do tej pory tylko dwa gole, nie najlepiej świadczy o jego skuteczności na początku tego sezonu. Tylko 10 proc. jego strzałów kończyło się golem.

Liderzy klasyfikacji strzelców Nicolai Mueller (Mainz) i Vedad Ibisević (VfB Stuttgart) mają znacznie wyższą skuteczność. Obaj strzelili do tej pory po pięć goli. Ibisević ma aż 50 proc. skuteczność (10 strzałów), a Mueller 45 proc. (11 uderzeń).

Więcej o:
Komentarze (3)
Bundesliga. Lewandowski strzela najwięcej
Zaloguj się
  • hanczar1970

    Oceniono 41 razy 29

    Robert Lewandowski to klasa światowa, i tyle

  • abacel13

    Oceniono 9 razy 7

    To nie jest kwestia skuteczności, ale sytuacji, w jakich Lewandowski się znajduje i oddaje strzał !!! Wiele z tych sytuacji to momenty walki z obrońcami, gdzie trudno o precyzyjne czy silne uderzenie. Skoro przez 2 sezony był w czołówce snajperów, to wiadomo, że obrońcy mocno skupiają się na nim. I zawsze gdzieś ta ich noga blokuje i utrudnia uderzenie. Dzięki temu inni zawodnicy mają więcej luzu i lepsze sytuacje do strzału. Co dobitnie pokazuje przypadek wskazanego w tekście Muellera, który wybitnym snajperem i technikiem nie jest, ale ma więcej luzu na boisku, dzięki skupianiu się defensywy na Mandjukicu, Riberym czy Robbenie. Robben czy Riberry potrafią zaangażować 2-3 defensorów, a Mueller dostaje podanie na czystą pozycję. To jest powód różnic w skuteczności !!! Warto, aby redaktorzy zajmujący się sportem, nie przepisywali bezmyślnie statystyk, tylko zastanowili się nad tym choćby przez chwilę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX