Bundesliga. Borussia wciąż wygrywa. Pokonała Werder

Robert Lewandowski strzelił jedynego gola w meczu dwóch do tej pory niepokonanych drużyn w Bundeslidze. Borussia pokonała Werder 1:0 i prowadzi w tabeli.

Borussia Dortmund to nie tylko polskie trio! My dajemy Ci znacznie więcej ?

Gospodarze od początku meczu atakowali, ale byli nieskuteczni. Marco Reus i Nuri Sahin co chwilę ostrzeliwali bramkę Werderu, ale trafiali w nogi rywali lub poza bramkę. Bardzo aktywny był na prawym skrzydle Jakub Błaszczykowski. To Polak był przed przerwą najbliżej zdobycia bramki, ale po jego atomowym strzale piłka trafiła w poprzeczkę.

Po przerwie nic się nie zmieniło. Borussia wciąż atakowała i szybko objęła prowadzenie. Strzał Reusa został zablokowany, ale Niemiec szybko znów przejął piłkę i zagrał wzdłuż linii bramkowej do Lewandowskiego, który z bliska wpakował ją do bramki. Werder po stracie gola nieco przesunął się do przodu, ale nie miał pomysłu na zagrożenie bramce Romana Weidenfellera. Jedynie indywidualne akcje Hunta lub Yildrima kończyły się strzałami. Za to Borussia kontratakowała, rozruszało ją wejście Aubemayanga i Hofmanna w końcówce, ale obaj byli pod bramką rywali niedokładni.

Borussia z dziewięcioma punktami prowadzi w tabeli Bundesligi. Pozostanie na prowadzeniu, chyba że w weekend wysoko wygrają swoje mecze Bayern, Bayer lub Mainz.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Borussia - Werder ?