Puchar Niemiec. Borussia Dortmund awansowała, strzelił Lewandowski

W spotkaniu 1/32 finału Pucharu Niemiec czwartoligowy Wilhelmshaven przegrał z Borussią Dortmund 0-3. Jedną z bramek strzelił Robert Lewandowski

Mimo wyniku spotkanie to nie było dla Borussii łatwe - aż do 71. minuty wicemistrzowie Niemiec bili głową w mur. Kapitalnie prezentował się 23-letni bramkarz gospodarzy Aaron Siegl, który raz po raz bronił uderzenia rywali. Skapitulował dopiero po uderzeniu Kevina Grosskreutza na niespełna 20 minut przed końcem. Kolejne bramki dla BVB były kwestią czasu - na 2-0 podwyższył Ducksch, natomiast na 3-0 strzelił Robert Lewandowski, który pokonał bramkarza rywali ładnym, technicznym strzałem w sytuacji sam na sam.

Jakub Błaszczykowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Borussia awansowała do 1/16 finału Pucharu Niemiec.